Reklama

Jadalny papier cukrowy, kawa z Rwandy i chleb z samopszy, czyli Sweet Targi w MCK

Szymon Kosek
W MCK rozpoczęły się dzisiaj targi cukiernicze i piekarnicze SweetTargi 2017. Ponad stu wystawców prezentuje swoje lody, desery i nowoczesne sposoby wytwarzania słodkości. Jedną z atrakcji soboty była 2,5 metrowa figura japońskiego smoka wykonana z czekolady i masy cukrowej.

Na stoiskach dominowały podawane na różne sposoby lody. Ciekawy pomysł pokazała firma Lody Bałwanki. Amerykańska technologia, którą firma chce przenieść do Polski, pozwala produkować mieszankę do lodów w stanie ciekłym. – Robi się ją z trzech składników: wody, mleka i śmietanki. Dzięki płynnej formie w mieszance mogą przetrwać białka i witaminy. W sproszkowanych mieszankach mleko traci takie właściwości – mówi Kamil Mularczy, przedstawiciel firmy.

Na targach można też zobaczyć nowe sposoby dekorowania słodkości. Firma Cake Art zaprezentowała pisaki wypełnione jadalnym atramentem, którymi można pisać i rysować np. na masie cukrowej. Na stoisku znajdowała się też drukarka służąca do wydruków na jadalnym papierze cukrowym lub opłatkowym. – Można za jej pomocą stworzyć jadalną ilustrację, którą można ozdobić tort lub babeczki – mówi Marek Podgórski z firmy Cake Art. Coś dla siebie mogli znaleźć na SweetTargach również miłośnicy dobrego chleba. Firma Komplet Polska proponuje chleb z dwóch najstarszych odmian zboża: samopszy i orkiszu.

Skoro mowa o słodkościach, to nie mogło zabraknąć też kawy. Przez cały weekend w MCK odbywają się mistrzostwa Polski baristów. Kawy można też spróbować przy stoiskach, wystawionych m.in. przez firmę Barista on time. – Kawa to bardzo dobry dodatek do deserów. Mamy teraz modę na łączenie jedzenia i to samo dotyczy kawy. Warto jednak przy takich eksperymentach zrezygnować z najpopularniejszej w Polsce kawy brazylijskiej – mówi barista Kuba Pospiszyl. – Jeżeli chodzi o ciekawe połączenia, to polecam spróbować kawy z Papui w połączeniu z żółtymi owocami, takimi jak brzoskwinia, papaja czy mango. Mamy tu też na przykład kawę z Rwandy, która bardzo fajnie łączy się ze śliwkami i czekoladą – dodaje.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*