Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Drugi weekend mistrzostw gier komputerowych, sztuka i gotowanie na żywo oraz koncerty. Tego możecie się spodziewać w najbliższy weekend. Zapraszamy na przegląd wydarzeń.

Sobota

Pokaz kulinarny i degustacja, BioBazar Huta Baildon

Uczestnicy będą mogli nie tylko przyjrzeć się jak powstają dania, ale również ich spróbować. Szef kuchni z restauracji Cilla Gardena przygotuje m.in. pstrąga z palonymi warzywami i zupę krem ze słonecznika bulwiastego. Podczas degustacji będzie można kupić jedno danie za 5 zł, a dwa za 8 zł. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10-13 na terenie Huty Baildon (ul. Bracka 20). Więcej TUTAJ.

Sztuka na żywo, Akademia Sztuk Pięknych

Litografia będzie głównym tematem kolejnego spotkania ze sztuką. Najpierw uczestnicy posłuchają wykładu prof. Józefa Budki, a następnie zobaczą jak w praktyce wygląda proces rysowania i druku z kamienia litograficznego. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w siedzibie ASP w Katowicach (ul. Raciborska 50, sala kinowa). Początek o godzinie 16. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Tysiące Winyli i koncert Włodzimierz, Drzwi Zwane Koniem

Jazz, funk, rap, metal i wiele innych. Podczas giełdy będzie można kupić unikatowe wydania muzyczne. Zarówno te kultowe, jak i nowe. Pojawią się kolekcjonerzy i sklepy z różnych części Polski. Na miejscu będzie można kupić, sprzedać lub wymienić się winylami. Po tym wydarzeniu na scenie pojawi się Włodzimierz, student medycyny i młody muzyk. Początek giełdy o godzinie 12, a koncertu o 20. Wstęp wolny.

Erith i Kubaterra, Bahnhof KTW

Po dłuższej przerwie w przestrzeni dawnego dworca znowu zabrzmi muzyka. Tym razem wystąpi młoda, ale nagradzana już artystka. Erith sama tworzy muzykę i teksty. W ubiegłym roku występowała na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Przed nią na scenie pojawi się Kubaterra. Początek wydarzenia o godzinie 20. Bilety kosztują 15 zł. Więcej TUTAJ.

Cały weekend

Intel Extreme Masters, Spodek i MCK

Po raz pierwszy IEM to aż dwa weekendy e-sportowych wydarzeń. Mistrzowie gry League of Legends zostali wyłonieni w uboegłym tygodniu. Teraz do walki o tytuł i duże pieniądze staną kolejne zespoły. W sobotę i niedzielę decydujące rozgrywki w Counter Strike: Global Offensive i Starcraft II. Łącznie do zgarnięcia będzie 500 tys. dolarów. Jednocześnie, również po raz pierwszy, w MCK odbędzie się IEM Expo. Na targach, oprócz odwiedzenia stoiska znanych marek, chętni będą mogli wziąć udział w otwartych turniejach, zdobyć autografy znanych graczy lub wygrać cenne nagrody. Bilety pozwalające ominąć kolejki zostały już wyprzedane. Jednak wytrwali mają szansę na wejście, bo wstęp do Spodka i MCK jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*