Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie weekend muzyczno-sportowo- kinowo-kulinarny. Będzie można pobiegać, zobaczyć w akcji hokeistów, posłuchać dobrej muzyki i spróbować wegańskich potraw.

Sobota

Koncert Życia Marcina, Kino Rialto

Przyjaciele będą wspominać Marcina Babko. To z nimi grywał i tworzył niedawno zmarły artysta i dziennikarz. Więcej TUTAJ.

Euro Ice Hockey Challenge, lodowisko Spodek

Turniej zaczął się w czwartek, ale największym zainteresowaniem cieszy się sobotni mecz. Polscy hokeiści zmierzą się z Włochami. Bilety kosztują 10 zł. Więcej TUTAJ.

Jacek Pikuła dla Małgosi, Katofonia

Małgorzata Kaczmarczyk ma 35 lat, trójkę dzieci i ciężką chorobę – glejaka mózgu. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze na jej leczenie Znany z ulicy muzyk zagra po raz kolejny, żeby pomóc innym. Początek o godzinie 17. Wstęp na koncert jest darmowy.

Nocny Kochanek, Leśniczówka

Inspirują się takimi zespołami jak Iron Maiden, Judas Priest czy Black Sabbath. Znani są z dystansu do swojej muzyki. Podczas występu warszawskiego zespołu będzie można usłyszeć utwory z najnowszej pyty pt. „Zdrajcy Metalu”. Przed Nocnym kochankiem zagra zespół Mescalero. Bilety kosztują 40 zł. Początek koncertu o godzinie 19. Więcej TUTAJ.

Niedziela

II Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Pierwsza edycja przyciągnęła sporo miłośników muzyki. Zarówno zwolenników płyt winylowych, jak i CD. Po raz kolejny spotkają się, żeby poszerzyć swoje kolekcje, wymienić się z innymi muzyką i doświadczeniami. Giełda rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 16. Więcej TUTAJ.

III Parkowe Hercklekoty, Park Śląski

Zapisy zakończyły się 29 stycznia, ale można pójść kibicować uczestnikom. W biegu wezmą udział dorośli i dzieci, będzie też osobna kategoria nordic walking. Łącznie na starcie stanie ponad 1300 uczestników. Więcej TUTAJ.

Veganmania, Spodek

Ponad 60 wystawców, wykłady i pokazy. W Spodku spotkają się miłośnicy wegańskiego stylu życia. Na miejscu będzie można zjeść, kupić coś do ubrania i zaopatrzyć się w ekologiczne kosmetyki. Podczas wykładów uczestnicy posłuchają o roślinnej diecie i ochronie zwierząt. Wszystko potrwa od godziny 11 do 19. Wstęp jest wolny. Więcej informacji i lista wystawców TUTAJ.

Cały weekend

Fun Festival, Galeria Katowicka

Druga edycja festiwalu potrwa przez dwa weekendy. W sumie na scenie wystąpi w tym czasie 10 kabaretów i komików. Pierwszą okazją do zobaczenia ich programów będzie sobota. Na scenie na poziomie 0 wystąpią kolejno, od godziny 15, Tomasz Nowaczyk, Kabaret PUK i Piotr Bałtroczyk. Niedziela będzie należeć do kabaretu Łowcy. B i Andrzeja Grabowskiego. Ich występy o godzinie 16 i 18. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej TUTAJ.

Replika festiwalu Sputnik, Kino Kosmos

Publiczność będzie mogła zobaczyć najnowsze filmy rosyjskich twórców. Pomniejszona wersja dużej imprezy w Kosmosie potrwa do niedzieli. Pokazy w sobotę i niedzielę o godzinie 18. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*