Reklama

Od poniedziałku w MCK kongres małych i średnich przedsiębiorstw

G. Ż.
Jeszcze tylko do soboty można się rejestrować na Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który od poniedziałku do środy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział w imprezie jest bezpłatny. Przyjadą m.in. przedstawiciele rządu RP z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Już po raz kolejny kongres odbywa się w w MCK. W tym roku to ponad 80 paneli dyskusyjnych i wydarzeń. Będą warsztaty z Facebookiem i Google oraz goście specjalni, w tym Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP oraz Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Pierwszego dnia kongresu odbędzie się m.in. debata pt. „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – przełom w polskiej gospodarce”, której głównym tematem będzie tzw. plan Morawieckiego. Udział w debacie wezmą Andrzej Arendarski (prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie), Jan Krzysztof Bielecki (były premier RP), Jerzy Hausner (były wicepremier), Janusz Piechociński (były wicepremier), Janusz Steinhoff (były wicepremier). Debatę poprowadzi Kamil Durczok.

Na kongresie będzie też można spotkać inne osoby znane z telewizji, m.in. Jarosława Kuźniara i Roberta Makłowicza. Wspólnie z Tomaszem Koniorem będą przedstawiać swój przepis na sukces podczas panelu Pasja+Biznes=Sukces.

Wszyscy zainteresowani nowymi technologiami będą mogli wziąć udział w w prelekcjach i warsztatach przygotowanych przez Facebook (program „Boost Your Business”) i Google (warsztaty „Internetowe rewolucje”).

Ciekawie zapowiada się sesja dotycząca ekonomii dzielenia się (sharing economy), w której wezmą udział przedstawiciele Ubera, Airbnb, Sir Local, BlaBlaCar, Jadezabiore.pl i iParkomat.pl.

Mając identyfikator uczestnika kongresu, będzie można za darmo zwiedzić Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Z kolei symboliczną złotówkę będzie kosztował wstęp do Muzeum Śląskiego.

Wśród imprez towarzyszących są m.in. Targi Biznes Expo, podczas których będzie można poznać ofertę ponad stu wystawców oraz spotkać się z ekspertami, praktykami biznesu i wziąć udział w spotkaniach i wydarzeniach biznesowych.

Z kolei 12 października odbędzie się spotkanie na Stadionie Arena Zabrze. Będzie to okazja do zwiedzenia stadionu. Zainteresowani wykonają rzuty karne na murawie, spotkają sportowców i klubowych działaczy. W programie tegorocznego kongresu znalazła się także 3. edycja Akademii Mody i Dizajnu – miejsce nauki i networkingu dla młodych twórców. To cykl spotkań, pokazów, warsztatów i prelekcji prowadzonych przez specjalistów branży modowej.

Żeby wziąć udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, trzeba się zarejestrować. Można to zrobić TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. maciek 23 marca, 2017 at 6:14 pm - Reply

    Takie konferencje to rzeczywiście coś dobrego, można nie tylko sporo się dowiedzieć, ale również nawiązać ciekawe kontakty biznesowe.

Dodaj komentarz

*
*