Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Sobota będzie deszczowa, ale niedziela już słoneczna. Tym lepiej, bo tym razem zdecydowanie więcej wydarzeń zaplanowano drugiego dnia weekendu. Jeśli ktoś szuka inspiracji, to mamy kilka propozycji.

SOBOTA

Harcerski Festyn Rodzinny (filia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej)

Z okazji 100-lecia harcerstwa na Wełnowcu odbędzie się festyn rodzinny obok filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Krzyżowej 1. Zaplanowano gry i zabawy dla dzieci, występy muzyczne zuchów i harcerzy, a na koniec wydarzenia – występ zespołu Maszkety. Początek imprezy o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Śniadanie pod chmurką (plac Powstańców Śląskich)

To będzie druga okazja do spędzenia niedzielnego poranka w plenerze. Na pl. Powstańców Śląskich odbędzie się kolejne Śniadanie pod Chmurką. Zgodnie z nazwą wydarzenia, będzie można zjeść wytrawne i słodkie śniadanie, napić sie kawy i kupić produkty od lokalnych dostawców. Poza tym przygotowano zajęcia jogi i animacje dla najmłodszych. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 14.00.

Wiosenny Wymienalnik (Piąty Dom)

Zamiast wyrzucać rzeczy, można wymienić się z innymi. Kolejna edycja Wymienialnika odbędzie się w klubie Piąty Dom. Można przynieść na przykład książki, ubrania, zabawki. Nie ma żadnych ograniczeń, ale ważne, żeby rzeczy były zadbane i nadawały się do dalszego użytku. Przy okazji akcji odbędzie się warsztat tworzenia girlandy z odpadów odzieżowych. Wydarzenie potrwa od godz. 10.00 do 15.00. Więcej TUTAJ.

Dzień Rzemiosła i Rękodzieła: Od Śląska do Beskidów (Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie)

Uczestnicy przeniosą się w świat tradycji i umiejętności rzemieślniczych. Będzie można zasiąść przy kole garncarskim i wykonać własne naczynie, własnoręcznie zrobić sznurek czy nauczyć się podstawowych splotów z wikliny. Jeśli ktoś chciałby zdobyć umiejętności snycerskie to będzie też okazja do uszycia sakiewek. Wydarzeniu będzie towarzyszyć jarmark produktów rzemieślniczych, artystycznych i gastronomicznych. Impreza potrwa od 12.00 do 17.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 14 zł (ulgowy) można kupić TUTAJ lub w kasie. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt

W godzinach od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. Więcej TUTAJ.

Kino Letnie (Centrum Kato)

To będzie pierwszy seans kina letniego na tarasach Spodka. Wyświetlony zostanie film Dream Scenario. To świeża komedia, która miała swoją premierę w zeszłym roku. Opowiada historię Paula, profesora akademickiego, który nagle zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi. W roli głównej Nicolas Cage. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.

CALY WEEKEND

Vintage Kato (Szałfynster)

Piąta edycja kameralnych targów mody vintage. Można będzie tu skompletować stylizacje na nadchodzące lato. Tu klienci znajdą ciuchy, których w sieciówkach nie ma, ponieważ są to unikatowe rzeczy z drugiej ręki. Targi w lokalu przy ul. Kochanowskiego 13 potrwają cały weekend i będą otwarte w godz. 11.00-18.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*