Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

fot. Aleksander Joachimiak.

Łukasz Kądziołka
Ten weekend zapowiada się muzycznie. To może być dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, bo pogoda nie będzie zachwycała. Koncertowe propozycje przedstawiamy poniżej. Udanego weekendu.

SOBOTA

Wystawa „Ogrody Libanu. Włókno, tkanina, więź”, Scena za szybą (ul. Przedwiośnie 4a)

Czternaście polskich artystek, rzemieślniczek i konserwatorek tkanin przy pomocy włókien i tkanin opowiedziało historie ogrodów, które znalazły w relacji pracowników i wolontariuszy Stowarzyszenia Dom Wschodni z Libanu. W swoich pracach szukały nadziei i piękna pośród trudnych ludzkich historii i zniszczonych miejsc. Szukały wspólnych punktów dla Libanu i Polski, dla Libańczyków i Polaków. Na wystawie zaprezentowane zostaną 23 prace. Podczas wernisażu, który rozpocznie się o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie z kuratorką Magdaleną Sontag i artystkami pochodzącymi ze Śląska, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Sid Le Rock, Jazz Club Hipnoza

Jeden z ulubionych „hipnozowych” gości ponownie w Katowicach. Sid Le Rock pod różnymi pseudonimami opublikował łącznie dwanaście albumów studyjnych oraz kilkadziesiąt singli i EP. Twórca porusza się między synthpopem, techno, electro, house i innymi gatunkami elektroniki. W 2022 roku opublikował swój ostatni jak dotąd album „Invisible Nation”, na którym eksploruje swoje korzenie wiodące do rdzennych mieszkańców Kanady. Odkrywa na nim tradycyjne, ceremonialne pejzaże dźwiękowe i przenosi je na parkiety klubów. Poza tym tej nocy zagra też gdański duet Jazxing. Początek imprezy o godz. 21.00. Bilety w cenie 30 zł. Więcej TUTAJ.

Kali, P23

Szef Ganja Mafii po dwóch latach przerwy powraca z nowym materiałem. Na albumie K4lion można usłyszeć pełny przekrój stylistyczny, począwszy od klasycznego rapu, poprzez roots reggae, drill, grime aż po niemal klubowo-edmowe kawałki. Na supporcie: D.REAL, M0LLY i Dj West. Otwarcie drzwi o godz. 19.00. Bilety w cenie 69 zł można kupić TUTAJ.

Joris Voorn, P23

Po rapowym wieczorze w Fabryce Porcelany nastąpi szybka zmiana klimatu. Tym razem P23 odwiedzi Joris Voorn, który od blisko 20 lat popularyzuje muzykę house i techno. Holenderski dj i producent zasłynął dzięki wydawnictwom docenionym na całym świecie. Występował na wszystkich najważniejszych festiwalach całego świata takich jak Awakenings, Tomorrowland, Ultra Music Festival, Mysteryland, Electric Zoo i wielu innych. Publiczność rozgrzeją Sincz i Leon. Bilety w cenie 95 zł dostępne TUTAJ.

NIEDZIELA

Katowicka giełda płytowa, Strefa Centralna

Kolejna edycja wydarzenia dla miłośników muzyki niezależnie od nośnika. Od godz. 10.00 do 15.00 na stoiskach w Strefie Centralnej będzie można przekopać pokaźne kolekcje płyt winylowych i cd na stoiskach. Będą nowi wystawcy, muzyczne nowinki i poszukiwane płyty z epoki.

Spacer z góralem, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie“

Podczas godzinnego spaceru goście skansenu zwiedzą część poświęconą Beskidowi Śląskiemu. Będzie można poznać z bliska zabudowania z Istebnej, wejść do szałasu pasterskiego i zobaczyć na czym polegają praca i obowiązki pasterzy. Uczestnicy dowiedzą się również jak wyglądało dawne życie górali, poznają historię pasterstwa i tajniki obróbki wełny. Całość zwieńczą warsztaty, podczas których powstaną przedmioty z wełny owczej. Koszt uczestnictwa w wycieczce to 20 zł od uczestnika. Bilety można kupić TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona. Początek wydarzenia o godzinie 12.00.

Błoto x J Dilla, Jazz Club Hipnoza

Muzyczny hołd dla jednego z najważniejszych artystów muzyki miejskiej. J Dilla miał duży wpływ na kilka gatunków muzycznych, w tym hip hop, soul i r’n’b. Na dźwiękowe wspomnienie mistrza z Detroit ponownie zdecydował się zespół Błoto. To młoda polska grupa jazzowa, o której głośno od paru lat. Już w niedzielę 5 lutego w kwartecie dokona reinterpretacji utworów mistrza i złoży mu muzyczny hołd. W skład Błota wchodzą członkowie innego kolektywu EABS: Marek Pędziwiatr aka Latarnik (instrumenty klawiszowe, syntezatory), Paweł Stachowiak aka Wuja HZG (bas), Marcin Rak aka Cancer G (perkusja) i Olaf Węgier aka OlafSaxx (saksofon tenorowy, perkusjonalia). Bilety w cenie 60 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*