Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

fot. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Redakcja
Zwykle jest tak, że im bliżej świąt, tym mniej weekendowych propozycji. Jednak w najbliższe dwa dni będzie w czym wybierać. Przedświąteczne zakupowe szaleństwo można na chwilę przerwać i pójść na koncert, do skansenu lub na azjatyckie jedzenie. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Mozaika z 1000 kostek Rubika w Bibliotece Śląskiej

Na zakończenie Roku Wisławy Szymborskiej Biblioteka Śląska przygotowała nietypowe wydarzenie. Kilka osób z zespołu SpeedCube będzie układać mozaikę z 1000 kostek Rubika, która utworzy portret noblistki. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 15.00 i odbędzie się w holu głównym biblioteki. Więcej TUTAJ.

Kaliber 44 XXX-lecie w Spodku

To dla wielu fanów rapu skład legendarny. Kaliber istnieje już od 30. lat. „Trzy dekady temu założyliśmy Kaliber 44 i tak zaczęła się nasza muzyczna podróż. Z tej okazji zapraszamy Was do katowickiego Spodka” – piszą Abradab i Joka. Na scenie pojawią się nie tylko bracia Marcin i Michał Martenowie. Do świętowania zaprosili swoich przyjaciół. Oprócz DJ Eproma pojawią się: Grubson, O.S.T.R., Słoń, Baku Baku to jest squad, Gutek, Fokus, Rahim, Jajonasz, DJ Bart, DJ Feel-X, DJ Jaroz, DJ Montan, DJ Soina, CNE, Wujek Samo Zło. Bilety w cenie od 191 zł. Początek koncertu o godz. 20.00.

Koncert świąteczny w MDK Koszutka

W filii na Dębie przy ul. Krzyżowej 1 będzie można poczuć klimat zbliżających się świąt. Podczas koncertu zabrzmią świąteczne standardy w wykonaniu: Danutay Rajchel, Irminy Barczewskiej-Garus, Zbigniewa Garusa oraz solistów Pracowni wokalnej inTONACJA. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Początek koncertu o godz. 17.00.

Adam Bałdych Quartet w Jazz Club Hipnoza

Z okazji 90. urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego jeden z najzdolniejszych skrzypków jazzowych podjął się muzycznego wyzwania, przygotowując materiał z trzech kwartetów smyczkowych kompozytora. W projekcie „Górecki Transformed” Bałdychowi towarzyszyć będą Krzysztof Zawadzki (fortepian), Roman Chraniuk (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja). Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 50 zł można kupić TUTAJ.

PR1VAT3 D4NC3R w Fabryce Porcelany

Po raz kolejny w nietypowym miejscu odbędzie się wydarzenie z cyklu PR1VAT3 D4NC3R. To propozycja dla tych, którzy nie narzucają sobie ograniczeń czasowych podczas imprezowania. Surową postindustrialną przestrzeń wypełnią dźwiękami LUCINEE (DE), TRUANT, PENERA, PROTEINA, MPE. Do północy wstęp jest bezpłatny. Później kosztuje 40 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląsko Wilijo

Korowód kolędników, premierowy występ skansenowskiej „Dygającej Kapeli” i świąteczny Koncert Światła w zabytkowym kościele z Bytomia Bobrka. To tylko część atrakcji, jakie będą czekały podczas tłumnie odwiedzanej śląskiej wigilii. Nie obędzie się bez spotkań z tradycją, warsztatów rękodzieła, wspólnego śpiewania, przedstawienia obrzędów i jarmarku świątecznego. Na scenie plenerowej skansenu wystąpią Prowokalni, grupa pasjonatów muzyki składająca się z zawodowych i uczących się wokalistów, zaś Marek Szołtysek opowie o Dzieciątku, betlyjce oraz znaczeniu choinki w naszej kulturze. Na stoiskach jarmarku dostępne będą ozdoby świąteczne, przetwory oraz wędliny, miody, sery i ciasta. Na miejscu będzie można posilić się potrawami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich, a także  rozgrzać się grzanym winem czy gorącą kawą lub herbatą. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00, ale stoiska będą otwarte już wcześniej, bo o 10.00. Bilet wstępu na wydarzenie kosztuje 20 zł (normalny), 12 zł (ulgowy). Więcej TUTAJ.

Immortal Onion w Jazz Club Hipnoza

Zdobywający coraz większą popularność trójmiejski zespół reprezentuje nową falę polskiego jazzu. Ich brzmienie to połączenie jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, ale także elektroniki, a nawet metalu progresywnego. Bilety od 40 zł. Początek koncertu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi czekolady i kawy, trunków i orientalne w Galerii Szyb Wilson

Z dala od centrów handlowych i jarmarków będzie można spędzić czas na wydarzeniu w Galerii Szyb Wilson. To będą targi 3 w 1. Będzie można spróbować aromatycznej kawy z różnych zakątków świata i z polskich palarni. Będzie też dużo słodyczy w postaci czekolady pod wieloma postaciami.
Kolejna część przestrzeni wypełni się stoiskami z różnymi trunkami. Będą degustacje, pokazy, warsztaty prowadzone przez piwowarów i winiarzy. Poza tym szeroka oferta rzemieślniczego piwa, wina i innych rzemieślniczych napojów z procentami.
Nie zabraknie też jedzenia, ale tu goście przenisą się już do Azji. Na stoiskach serwujących dania orientu będzie można zamówić m.in. gruzińskie chinkali, zupy pho, ramen, chaczapuri, pad thai , sajgonki i kilka rodzajów azjatyckich pierożków.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Stoiska będą czynne w godz. 12.00-21.00 (sobota) i 11.00-19.00 (niedziela).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*