Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Fot. Rafał Roguski.

Redakcja
W ten weekend największym zainteresowaniem może się cieszyć niedzielny jarmark na Nikiszowcu. Pogoda ma być jednak lepsza w sobotę, więc nad wodę czy do parku najlepiej wybrać się w pierwszego dnia weekendu. Poniżej kilka propozycji na weekend.

SOBOTA

Plenerowy Wymienialnik pod Katedrą

Rzeczy niepotrzebne, ale w dobrym stanie można przynieść na wymianę. Na placu przed Archikatedrą odbędzie się wymienialnik. Rzeczy, z którymi nikt nie będzie chciał wrócić do domu, zostaną zabrane do sklepu charytatywnego Deszczu Kropelką. Ponadto odbędą się warsztaty z tworzenia naturalnego preparatu przeciwko kleszczom i komarom. Będzie też można dowiedzieć się więcej zero waste, zrównoważonej modzie i pszczołach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 15.00. Więcej TUTAJ.

Szachowe atrakcje na katowickim Rynku

Gry i zabawy na  katowickim Rynku potrwają od 28 lipca do 6 sierpnia, ale najwięcej atrakcji będzie czekać w weekendy. Będzie można zagrać nie tylko w klasyczne szachy, ale też takie w wersji XXL. Ponadto wśród atrakcji zaplanowano: wielkoformatowe gry plenerowe i gry zręcznościowe. Na Rynku dostępna są też karuzela, kolejka i młyńskie koło. Wszystkie atrakcje dostępne będą w godzinach od 12.00 do 20.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kino plenerowe na os. Witosa

Kolejne spotkanie dla miłośników filmu. Tym na pl. Herberta będzie można obejrzeć film z 2004 roku w reżyserii Stevena Spielberga. W Terminalu główną rolę zagrał Tom Hanks. Więcej o plenerowych pokazach w dzielnicach pisaliśmy TUTAJ.

Potańcówka przed Teatrem Śląskim 

Rusza cykl letnich potańcówek na placu przed Teatrem Śląskim. Pierwsze spotkanie w sobotę, 29 lipca. Od godziny 20.00 będzie można potańczyć do hitów puszczanych przez dj’a. Dookoła parkietu staną leżaki, więc uczestnicy będą mieli okazję odpocząć pomiędzy piosenkami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

NIEDZIELA

Jarmark u Babci Anny

100 stoisk z rękodziełem i ponad 50 gastronomicznych, a oprócz tego karuzela, muzyka i kolorowe ulice Nikiszowca. Plac Wyzwolenia i uliczki osiedla mogą być zatłoczone. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy w Parku Kościuszki 

Kolejne spotkanie muzyczne w Parku Kościuszki. Tym razem będzie głośno, bo zagra grupa bębniarzy Walimy w kocioł. Ich energetyczny występ rozpocznie się o godz. 11.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Gregory Porter w NOSPR

Artysta, który wypełnia sale koncertowe na całym świecie wypełni tym razem NOSPR. Gregory Porter promuje wydany w 2021 roku album „Still Rising – The Collection”, na który trafiły premierowe kompozycje, nowe aranżacje i dziewięć najpopularniejszych nagrań Portera. Z początkiem listopada Gregory Porter wydał wspólnie z Ibrahimem Maaloufem singiel „Capacity of Love”, a w przeszłości współpracował z Disclosure czy Samem Smithem. Koncert w Katowicach będzie drugim w karierze muzyka występem w NOSPR. Biletów na koncert, który rozpocznie się 19.00, pozostało już niewiele. Ceny zaczynają się od 280 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

6. urodziny Centrum Kato

Szósty sezon na tarasach Spodka świętuje w tym tygodniu Centrum Kato. Z tej okazji ma muzyczne i filmowe prezenty dla gości. W sobotę, od godz. 20.00, imprezę będą rozkręcać: Krzy Krzysztof, Dj Moyes i We Lecim. Z kolei na niedzielę zaplanowano seans plenerowy. Wyświetlony zostanie film „Obraz Pożądania”. Początek pokazu o godz. 20.30. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*