Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend ma być słoneczny, choć niezbyt ciepły. Nie jest też wypełniony wydarzeniami, ale kilka opcji na spędzenie wolnego czasu jest. Poniżej nasz weekendowy rozkład jazdy.

SOBOTA 

Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, Ziemowitem Szczerkiem i Dariuszem Chojnackim

Zbigniew Rokita, zdobywca tegorocznej nagrody literackiej Nike za książkę „Kajś”, spotka się z dziennikarzem i pisarzem Ziemowitem Szczerkiem oraz aktorem Teatru Śląskiego Dariuszem Chojnackim. Przy kołoczu panowie porozmawiają o pisaniu, o teatrze, o Śląsku i nie tylko. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Zasada. Wstęp kosztuje złotówkę. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru Śląskiego. Więcej TUTAJ.

Novika & Mr Lex, Sixa 

Para klubowych weteranów. Novika jest aktywana na scenie od wielu lat, a z Lexem zaczęła najpierw prowadzić audycje radiowe. Ich wspólne występy zawsze przyciągają duże zainteresowanie. W klubie Sixa będzie ich wspomagał A.HIM. Wstęp: 30 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Spacer po Szopienicach

Zwiedzanie Szopienic może brzmieć nietypowo. Jest to miejsce, z którym związanych jest wiele ważnych postaci dla historii Katowic i nie tylko, m.in. Walenty Roździeński, Kazimierz Kutz czy Jolanta Wadowska-Król. Uczestnicy zobaczą dawne kolonie robotnicze, reklamę serów sprzed 100 lat i nowy street art. W niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się wycieczka, która potrwa około 2 godziny. Zbiórka przy kościele św. Jadwigi Śląskiej przy placu Powstańców Śląskich 3. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla zwierząt

Kolejna okazja do wyprowadzenia psów i zajęcia się kotami. Tym razem nie trzeba się wcześniej zapisywać na spacery. Każdy, kto przyjdzie w niedzielę do schroniska, będzie mógł zabrać jednego z czworonogów na krótką wycieczkę po okolicy. Spacery odbywają się w godz. 10.00-14.00. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Wielka giełda płytowa, Drzwi Zwane Koniem
O godz. 13 w Drzwiach Zwanych Koniem rozpocznie się giełda płytowa, na której będzie można kupić płyty z całego świata. Wydarzenie potrwa 4 godziny.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*