Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zdjęcie z ubiegłorocznej imprezy urodzinowej Katowic. Fot. Arkadiusz Ławrywianiec.

Redakcja
Ten weekend nie będzie udany pod względem pogody. Słońce byłoby wskazane, bo nadchodzące dwa dni to imprezy głównie w plenerze. Jeśli trafi się okno pogodowe, to warto skorzystać z naszego imprezowego rozkładu jazdy.

SOBOTA

Kocham Katowice – Urodziny Miasta, Dolina Trzech Stawów

Główna atrakcja 157. „urodzin” Katowic to koncert w Dolinie Trzech Stawów. Na jednej scenie wystąpią goście zaproszeni przez duet dyrektorów artystycznych, którymi zostali w tym roku Vito Bambino i Brodka. Oprócz nich w specjalnym programie przygotowanym specjalnie na tę okazję przed katowicką publicznością zaprezentują się: Igo, Ewa Bem, Natalia Grosiak, Rosalie, Natalia Szroeder, Dagadana, Jarecki, Majka Jeżowska. Koncerty zaczną się już od godz. 16.00 od występów laureatów programu Dzielnica Brzmi Dobrze. Gwiazdy wejdą na scenę o 19.00. Całość ma potrwać około 3 godziny. Na miejscu będzie strefa dla dzieci i gastronomiczna. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

V Dni Załęża, MOSiR (ul. Gliwicka 214)

Festyn rodzinny z okazji dni Załęża. Na terenie imprezy najmłodsi znajdą ściankę wspinaczkową, batut, kucyka i wiele zabaw. W programie imprezy znalazły się występy lokalnych zespołów i koncerty. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do ok. 21.00. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

VIII Święto Burowca, MDK Szopienice
Kolejna dzielnica świętuje. Tym razem Burowiec zaprasza na pokazu, warsztaty, wydarzenia sportowe i artystyczne. W programie m.in. zajęcia z ceramiki, quizy, gry i zabawy, a także joga. Na koniec przygotowano operetkę. Wydarzenie w domu kultury przy ul. gen. Hallera 28 rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 20.00. Więcej TUTAJ.

XII Festiwal Organizacji Pozarządowych na Rynku

Co roku przy okazji świętowania nadania praw miejskich Katowicom odbywa się impreza współorganizowana z organizacjami pozarządowymi. W sobotę w godzinach od 12.00 do 16.00 na katowickim Rynku stanie miasteczko, które stworzy ponad 50 organizacji. Lokalnie działające NGO zadbały o szereg atrakcji dla odwiedzających m.in. występy sceniczne, wystawę zdjęć i pamiątek z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konstytucji, wymianę książkową, wielkoformatowe gry plenerowe, loterię fantową, animacje dla dzieci  – malowanie buziek, modelowanie balonów i puszczanie wielkich baniek mydlanych. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w szeregu warsztatów od kulinarnych, przez plastyczne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ. Zasady i szczegóły dotyczące wymiany książkowej można znaleźć TUTAJ.

Grzegorz Chudy – Obrazki z kalendarza, Scena za szybą

Twórca beboków, popularyzator języka śląskiego i ilustrator. Akwarele Grzegorza Chudego będzie można od soboty oglądać w Scenie za szybą (ul. Przedwiośnie 4a). Podczas wernisażu opowie o swoich pracach, inspiracjach oraz będzie promował kalendarz na 2023 rok złożony ze swoich obrazów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

CEL x Garden of God 

Garden of God to coraz popularniejszy cykl imprez. Tym razem ugości go CEL. Jak zawsze, chodzi przede wszystkim o muzykę, ale ogród nie może odbyć się bez rajskich dekoracji. Na dwóch scenach zagrają: LuLu Malina, Rafa’EL, Sassafras Tree, Addy-Z, Longer. Holly Molly. Wstęp 30 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Gromy po naszymu, czyli śląska niedziela dla bajtli w MDK Giszowiec

Spotkanie dla najmłodszych. Na bajtle będą czekały śląskie tańce, zabawy, animacje i aktywności muzyczne. Wszystko zacznie się o godz. 10.00 od występu Kapeli Fedaków, a na zakończenie Teatr Lufcik na Korbkę zaprezentuje spektakl „Teo, śląski dinozaur”. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej TUTAJ.

Motocyklowe Zakończenie Lata, Dolina Trzech Stawów

W tym samym miejscu, w którym odbędzie się koncert urodzinowy, dzień później zmieni się klimat. Na scenie wystąpi m.in. Big Cyc i Luxtorpeda. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

PupiLove Targi w Katowicach, Galeria Libero

Wydarzenie dla wszystkich właścicieli oraz miłośników psów i kotów. Podczas targów będą mogli spotkać się producentami niezwykłych akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski. Są to wyroby oryginalne, często ręcznie wytwarzane. W ofercie m.in. smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, bandanki i zabawki, karmy, smakołyki, kosmetyki oraz inne akcesoria dla psów, kotów i ich właścicieli. Targi potrwają od 11.00 do 17.00. Wstęp na targi jest bezpłatny, a czworonogi są mile widziane. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*