Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
Kolejny weekend, który będzie obfitował w muzyczne wydarzenia. Bardziej zimowa pogoda może też zachęcać do wybrania się na jarmark na Rynku. Poniżej kilka naszych propozycji na nadchodzące dwa dni.

SOBOTA

TRE VOCI – koncert Legendy Polskiej Piosenki, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Trzech tenorów, którzy są znani z wielu występów telewizyjnych i zdobyli  Złotą Płytę w kategorii muzyka poważna, przyjedzie do Katowic. Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj wykonają szlagiery polskiej piosenki. Podczas koncertu „TRE VOCI.PL” publiczność posłucha utworów z lat 60., 70. i 80., w nowych brzmieniach. Bilety na pierwszy z dwóch koncertów już się wyprzedały, ale nadal można wybrać się na godz. 20.00. Wejściówki w cenie od 139 zł są dostępne TUTAJ.

Poduszkowy Koncert, MDK Koszutka

Zespół To Dobrze zaprosi przede wszystkim małych słuchaczy na koncert kołysanek autorstwa Eli Zigler. Rodzice i inne osoby dorosłe są również mile widziane. W skład zespołu wchodzą: Ela Zigler (wokalistka, autorka utworów), Piotr Kucharz (kontrabasista, basista, aranżer), Bartosz Pasternak (perkusista, aranżer), Michał Spendel (pianista i aranżer). Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 11.00. Więcej TUTAJ.

Spotkanie z Kulturą Głuchych, MDK Koszutka

Po koncercie dla dzieci wydarzenie dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o języku migowym, komunikacji wizualnej oraz o artystach i o sztuce tworzonej przez osoby niesłyszące. W trakcie spotkania będzie możliwość poznania podstawowych zwrotów w języku migowym, wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach plastycznych oraz wysłuchania wykładu poświęconego sztuce osób niesłyszących, który wygłosi historyk sztuki i artysta Michał Justycki. Na wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 12.30, wstęp jest bezpłatny. Pełny program TUTAJ.

Koncert Zadzwońcie po Milicję, Spodek

Powrót do PRL-owskiej rzeczywistości, ale tylko na kilka godzin. To czeka uczestników koncertu polskich gwiazd rocka. Wydarzenie ma być hołdem dla wszystkich, którzy kilkadziesiąt lat temu odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski. Na scenie wystąpią zespoły ze swoimi największymi przebojami z lat 70. i 80. Wśród nich IRA, Big Cyc, Sztywny Pal Azji, Chłopcy z Placu Broni i inni. Wydarzeniu towarzyszyć będą unikalne filmy, zdjęcia i materiały pochodzące z archiwów IPN, WFDiF oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. Wszystko wyświetlone na kinowym ekranie. Koncert ma trwać ok. 4,5 godziny, a zacznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie od 119 zł są dostępne TUTAJ.

Koncert Orkiestry Dętej Katowice, Miasto Ogrodów

Orkiestra Dęta Katowice muzycznie uczci wpisanie „Tradycyjnych kulturowych górniczych orkiestr dętych z Górnego Śląska” na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Związane z historią i tradycją regionu utwory to nie jedyne, jakie wybrzmią w sali koncertowej. W programie koncertu znalazły się Marsz górniczy – wiązanka melodii górniczych, Marsz Kolorowy – Józef Szwed, Bolero – Rudolf Kamiński, „Gonna Fly Now” – Bill Conti, arr. Robert W. Lowden, „En Aranjuez Con Amor” – Joaquin Rodriego, arr. Alma Muller, „Concerto de amor” – Jacob de Haan, „The Lion King” – arr. John Higgins, „Symphonie Highlights” from FROZEN – arr. Stephen Bulla, „Szła dzieweczka” – śląska melodia ludowa, opr. Stanisław Galiński. Wstęp jest wolny. Początek koncertu o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Till Lindemann, Spodek

Niedawno wystąpił na czele Rammsteina na Stadionie Śląskim. Dwa koncerty kultowego zespołu były głośne i było o nich głośno jeszcze kilka dni po wydarzeniu. Teraz frontman Till Lindemann wystąpi w Spodku z solowym projektem. Biletów na koncert zostało niewiele, ale są jeszcze dostępne TUTAJ. Ceny zaczynają się od 239 zł. Początek wydarzenia o godz. 20.00.

Śląski Wymienialnik, Strefa Centralna (pl. Sejmu Śląskiego)

Będzie można się pozbyć niepotrzebnych rzeczy oraz wziąć od innych to, czego oni nie potrzebują. W trakcie wymienialnika nigdy nie wiadomo, co się trafi. Przed świętami jest szansa na upolowanie przedmiotów, które nadadzą się na przykład na prezent. Można spodziewać się m.in. ubrań, książek czy zabawek. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 16.00. Więcej TUTAJ.

Hidden Orchestra, Jazz Club Hipnoza

Gwiazdy nu-jazzu będą promować nadchodzący album „To Dream Is to Forget”. Zapowiada się wieczór pełen nostalgii i jazzu czerpiącego z muzyki filmowej, elektroniki i innych gatunków. Do Katowic zespół przyjedzie z audio-wizualną show. Przed koncertem Hidden Orchestra wystąpi amerykański projekt Arms and Sleepers, który eksploruje trip-hop, elektronikę i downtempo. Bilety w cenie od 99 zł można kupić TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 20.00.

CAŁY WEEKEND

 A<FESTIVAL

Spektakl audiowizualny tworzony na żywo przez holenderskiego artystę Alberta van Abbe oraz Tving Stage Design. Wizualizacje połączone z muzyką elektroniczną, a to wszystko z ingerencją sztucznej inteligencji. To show będzie można zobaczyć i posłuchać w sobotę w Mieście Ogrodów, o godz. 22.00. Wydarzenie jest bezpłatne. Więcej TUTAJ.
Wcześniej czekać będzie Wieczór z Lumpiarami. W lokalu przy ul. Kochanowskiego 11 wyprzedaż mody vintage. Od 17.00 będzie można kupić ubrania w promocyjnych cenach. Więcej TUTAJ. Z kolei w niedzielę niecodzienny seans filmowy przy współpracy z Kryptą Absurdu. W lokalu Szałfynster przy ul. Kochanowskiego 13 wyświetlona zostanie przerobiona wersja popularnej animacji, czyli  Shrek Retold! Jest to remake Shreka stworzony przez 200 artystów z całego świata. Każdy z nich zrobił scenę czy sekwencję zgodnie z własnym stylem. Wstęp wolny.  Pokaz rusza o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*