Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zdjęcie: Katowice Miasto Ogrodów.

Redakcja
Weekend upłynie pod znakiem pomocy dla Ukraińców. Pojawiły się pierwsze propozycje zajęć dla dzieci zza wschodniej granicy. Będzie też bieg solidarności. Podczas większości wydarzeń uczestnicy będą mieli możliwość wsparcia charytatywnych akcji.

SOBOTA

SOKÓŁ / PRO8L3M / PEZET w Spodku

Sokół otworzy tym koncertem premierową trasę albumu NIC. Pezet oraz Pro8l3m zagrają szeroki przekrój utworów z repertuaru wszystkich wydawnictw. Koncertom Sokoła i PRO8L3Mu będzie towarzyszyła całkowicie nowa oprawa wizualna, a Pezet wróci do Katowic ze swoim sprawdzonym w bojach live bandem. Wstęp do Spodka od godz. 17.00. Zostały pojedyncze bilety. Więcej informacji TUTAJ.

Wystawa Jerzego Wilgusa w Galerii Pusta

Niektóre z rzeźb pokazanych na wystawie w Galerii Miasta Ogrodów powstały jeszcze w latach 90., większość Jerzy Wilgus wykonał po 2000 roku oraz współcześnie. Najnowsze powstały w czasie pandemii w ramach cyklu „sztuka w czasach zarazy”. Jedna z nich nosi nawet tytuł KoronaWilgus. Tematyka rzeźb jest wielowymiarowa. Są to zarówno twarze, postacie, zwierzęta, stwory, jak i rzeźby abstrakcyjne, które zachwycają swoim światłem i kształtem. Otwarcie wystawy o godz. 18.00. Wstęp wolny. W trakcie wernisażu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Pobiegnij dla Ukrainy, Dolina Trzech Stawów

Bieg charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Biegacze wystartują w południe i pokonają ok. 4,5 km. Na bieg nie obowiązują zapisy. Każda chętna osoba powinna pojawić się przed biegiem w godzinach 10.00-11.55 w biurze zawodów i opłacić gotówką udział, wrzucając wpisowe do puszki (kwota minimalna 30 zł lub więcej). Organizatorzy przekazali na cele charytatywne medale ze swoich wcześniej organizowanych biegów. Więcej TUTAJ.

Jezioro Łabędzie – Narodowy Balet Kijowski, Miasto Ogrodów

Klasyka baletu w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego. Tancerze zaprezentują dzieło Piotra Czajkowskiego opowiadające o miłości księcia Zygfryda i Odetty, dziewczyny zaklętej w łabędzia. To wyjątkowa okazja na zobaczenie wybitnych artystów w akcji. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz artystów z Ukrainy i ich rodzin. Spektakl zacznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 115 i 130 zł dostępne TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy, Miasto Ogrodów

Katowice Miasto Ogrodów otwiera się dla dzieci w dniach 4-6 marca. Do wyboru są zajęcia muzyczne i rysunkowe. Mile widziane są dzieci w każdym wieku. Zajęcia są bezpłatne i potrwają ok. 1 godzinę. Obowiązują zapisy. Chętni proszeni są o potwierdzenie przybycia i podanie liczby osób chcących uczestniczyć w zajęciach. W tym celu wystarczy napisać SMS i wysłać go pod numer 0048 665 463 436. Poniżej pełny program:
5 marca (sobota) godz.13.00 – zajęcia muzyczne dla dzieci (samych) lub z rodzicami, opiekunami.
5 marca (sobota), godz.15.00 – zajęcia plastyczne dla dzieci z rodzicami
6 marca (niedziela) godz.15.30 – rodzinne muzykowanie dla dzieci przedszkolnych z rodzicami i dziadkami. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*