Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Na wiosnę trzeba jeszcze trochę poczekać, ale niezbyt sprzyjająca aura to nie powód, żeby siedzieć w domu. Mamy dla was kilka propozycji na weekend. Zobaczcie gdzie warto się wybrać.

SOBOTA

Disco Rolkowisko, Spodek

Tanecznie i sportowo w Spodku. Pogoda nie rozpieszcza, więc sezon rolkowy będzie można rozpocząć pod dachem. W sobotę wyjątkowo hala zamieni się w tor do jazdy. Wstęp tylko ze swoimi rolkami lub wrotkami. Do godz. 19 będą się bawić rodziny z dziećmi (w wieku od 5 do 12 lat). Później rozpocznie się impreza z DJ-em. Na uczestników czekają konkursy z nagrodami i pokazy. Wejście na wydarzenie od strony Hotelu Diament. Start o godz. 16. Bilety kosztują 10 zł (ulgowe) i 20 zł (normalne). Można je kupić online na tej stronie. Więcej TUTAJ.

12. Grand Off, kino Kosmos

Siedem filmów w zaledwie dwie godziny. Grand Off to najbardziej docenione produkcje krótkometrażowe. Podczas przeglądu będzie można zobaczyć m.in. duński film o uchodźcy z Syrii, polski o konflikcie matki z córką czy irlandzki o małym miłośniku sportów motorowych, który cierpi na autyzm. Bilety na pokaz kosztują 12 zł i 14 zł. Więcej o Grand Off TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Weekend za pół ceny w Muzeum Śląskim

Siedem wystaw stałych i dwie czasowe do obejrzenia w Muzeum Śląskim taniej niż zwykle. Instytucja po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję “Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Wszystkie bilety w sobotę i niedzielę będą tańsze o 50%. Więcej o promocji i informacje o aktualnych wystawach TUTAJ.

Wege Festiwal Silesia, Galeria Szyb Wilson

Pierwsza w tym roku wege-impreza w Katowicach. To propozycja nie tylko dla fanów roślinnej diety, ale również przyjaznych środowisku ubrań. W Szybie Wilson można spodziewać się kilkudziesięciu wystawców. Przede wszystkim goście będą mieli duży wybór jedzenia. Pojawią się wegetariańskie i wegańskie restauracje z całej Polski. Będzie wytrawnie i na słodko. Nie zabraknie oryginalnych produktów od mało znanych producentów ubrań czy kosmetyków. Wszystko bez futra i testowania na zwierzętach. Wydarzenie potrwa cały weekend. W sobotę targi będą czynne w godz. 12-19, a w niedzielę od 12 do 18. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

12. Katowicki Przegląd Filmów Górskich, kino Rialto

Odważni, inspirujący i trochę szaleni. Takich ludzi będzie można podziwiać na ekranie kina Rialto przez cały weekend. Przegląd filmów o górach i wokół gór rozpoczął się w piątek. W sobotę i niedzielę publiczność zobaczy jeszcze m.in. zestaw najlepszych filmów górskich 2018 roku i “Free Solo”, czyli laureat Oscara za najlepszy dokumentalny film pełnometrażowy. Odbędą się też spotkania ze wspinaczami i himalaistami. Pełny program wydarzenia można znaleźć TUTAJ. Bilety na wybrany dzień kosztują 48 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*