Reklama

We wtorek w Katowicach odbędzie się Wampiriada. To okazja do oddania krwi

Redakcja
We wtorek 7 listopada przy Uniwersytecie Ekonomicznym odbędzie się Wampiriada. To cykliczna akcja, której celem jest nie tylko pozyskanie krwi, ale też zachęcenie do jej regularnego oddawania.

“Wampiriada” to ogólnopolska akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów (NZS), które współpracuje przy jej organizacji z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W Katowicach akcja odbędzie się we wtorek 7 listopada w godzinach 10-15. Na parkingu przy budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (ul. Bogucicka 5) stanie specjalny autobus, wyposażony w odpowiedni sprzęt.

W akcji może wziąć udział każdy, chociaż jest ona nastawiona przede wszystkim na studentów. Tym razem osoby oddające krew mogą liczyć na drobne upominki. Będą też m.in. gry, kącik kawowy oraz stoisko, na którym udzielane będą informacje, rady i wskazówki dotyczące krwiodawstwa.

Żeby dobrze przygotować się do oddania krwi, minimum 24 godziny przed tym zabiegiem nie można spożywać alkoholu. Wieczorem przed oddaniem krwi warto pić bardzo dużo wody, wyspać się, ograniczyć tłuszcze (unikać masła, majonezu, jajek, tłustego mięsa, wędlin, parówek, tłustych ryb, fast-foodów), unikać papierosów i ostrych przypraw. Warto wcześniej sprawdzić, co jeszcze wyklucza oddanie krwi, a jest to np. czas krótszy niż 6 miesięcy od momentu zrobienia tatuażu.

Chcąc oddać krew, trzeba zabrać ze sobą dowód tożsamości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*