Reklama

Ważący ponad 300 kg fortepian ze stali i betonu stanął na Rynku

Redakcja
Można wygrać nagrody za granie na fortepianie. W Katowicach na Rynku stanął nietypowy instrument. Jest nie tylko odporny na warunki atmosferyczne, ale również na wandali.

Stworzony w Izraelu instrument trafił do Katowic, ale wcześniej przygotowała go do użytku ulicznego gliwicka firma. W Polsce to nowość. – W Izraelu to już dość popularne. Tam stoi kilkadziesiąt takich fortepianów w różnych miastach – mówi Krzysztof Sabuda, specjalista ds. marketingu w firmie Fulco System. Elektroniczny fortepian zewnętrzny Cadenza jest instrumentem całorocznym. Jego klawiatura jest hermetyczna, więc nie przeszkadzają mu opady deszczu czy pył. Poza tym jest „wandaloodporny”. Obudowa ze stali i betonu została wykonana w Gliwicach. Instrument waży ponad 300 kilogramów. Można też nim sterować na odległość za pomocą aplikacji. Wiadomo kiedy ktoś na nim gra, jest możliwość zwiększenia głośności, ściszenia fortepianu lub wyłączenia instrumentu.

Fortepian stanął przed Teatrem Śląskim w tym tygodniu i już pierwszego dnia wzbudził zainteresowanie. Ma ono być jeszcze większe, bo przygotowano konkurs dla osób, które odważą się na nim zagrać. Co tydzień do wygrania są głośniki bezprzewodowe, wejściówki do Teatru Śląskiego, hamaki i inne gadżety. Główną nagrodą będzie hulajnoga oraz nagranie profesjonalnego teledyski o wartości 10 tys. zł. Aby wziąć udział w konkursie, należy zagrać na fortepianie i nagrać swój występ na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie. Koniecznie oznaczyć post hashtagiem #SpotkaniePrzyFortepianie oraz profile @CadenzaPolska i @TeatrSlaski. Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane od 12 czerwca do 11 lipca.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 19 czerwca, 2021 at 7:14 am - Reply

    Brawo, kreatywny pracownik/cy UM Katowice !!
    Tak ludzi potrzeba nam więcej a muzyka w różnych formach, powinna być wszechobecna na rynku, zwłaszcza w weekendy 🙂

Dodaj komentarz

*
*