Reklama

Ogromne tłumy, race i motocykle na Rynku. W Katowicach trwa strajk generalny [GALERIA]

Redakcja
Ogromne tłumy zalały cały Rynek i wyruszyły przez ulice Katowic. W pewnym momencie ludzie ledwo mieścili się na al. Korfantego. Na Rynku odbyła się regularna impreza, były race i ryk silników. Tak wyglądał strajk generalny w Katowicach.

Tydzień po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w Polsce ogłoszony został strajk generalny. Dzisiaj protestowe działania zaczęły się w Katowicach już w południe. Jednak kulminacją miał być wieczorny „spacer”, który w ciągu ostatnich dni przyciągał tłumy. Tym razem organizatorzy postanowili zacząć pochód z Rynku. Tłum, który zgromadził się dzisiaj w centrum Katowic, zalał całą przestrzeń od al. Korfantego aż po ul. św. Jana i okoliczne ulice. Osoby biorące udział w marszu wyruszały z Rynku przez kilkadziesiąt minut. Najpierw pochód obrał kierunek na Koszutkę i tam zawrócił na pętli Słonecznej znów w kierunku Rynku. Ludzi było tak dużo, że prawie nie mieścili się na 3-pasmowej jezdni. Później nastąpił chaos, bo wiele grup szło w różnym kierunku. Wiele osób zostało też na placu pomiędzy Skarbkiem i Teatrem Śląskim. Przy pawilonie grała głośna muzyka, do której tańczyło kilkadziesiąt osób.

Wbrew zapowiedziom organizatorów, wśród skandowanych haseł znowu dominowały te wulgarne. W wielu miejscach płonęły czerwone race, m.in. na Pomniku Powstańców Śląskich, Spodku i przy sztucznej Rawie. Tam również zaparkowała grupa motocyklistów. Ruch w centrum miasta został sparaliżowany bardziej niż podczas protestów w poprzednich dniach. Na razie nie doszło do żadnych niebezpiecznych sytuacji. Jak informuje mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach, nie było żadnej kontrmanifestacji i policjanci interweniowali jedynie wobec osób odpalających race. Otrzymały one mandaty.


Tagi:

Komentarze

 1. donald 30 października, 2020 at 9:22 am - Reply

  Łamią prawo więc gdybym był Tuskiem nakazałbym strzelać jak w Jastrzębiu do góników

  • Sebastian 30 października, 2020 at 1:41 pm Reply

   Ciesze się, że masz dowody by komuś udowodnić złamanie prawa i wydanie rozkazu do użycia broni przeciw niewinnym ludziom.
   Mam nadzieję że prokuratura już działa w tym temacie?
   Bo to rzeczywiście draństwo używać przemocy wobec protestujących lub co gorsza flirtować z ugrupowaniami skrajnie narodowych, celem użycia przemocy np. przeciwko kobietom.
   Tego byś przecież nie pochwalał.
   Przypomnij mi proszę, czy lubiany przez Ciebie Tusk lub inny wicepremier nawoływał do starć z inaczej myślącymi pod przykrywką obrony urojonych wartości? Bo jakoś nie pamiętam..

   • donald 30 października, 2020 at 10:52 pm Reply

    Prokuratura działa. Nawoływanie do protestów w chwili zakazu gromadzeń dla więcej niż 5 osób jest podrzeganiem do przestępstwa. Niszczenie cudzego mienia też jest nielegalne. Tusk zrobiłby to co zrobił gdy górnicy protestowali.

 2. Jk 29 października, 2020 at 2:35 pm - Reply

  Banda idiotow roznoszacych covid przez tych glupkow zaraza bedzie sie powiekszsc!!!

  • Sebastian 30 października, 2020 at 7:26 am Reply

   Jedno zdanie – dwie inwektywy.
   Brawo! No ale na takich własnie ludziach obecna władza opiera swoją legitymacje do rządzenia!

   • donald 30 października, 2020 at 9:24 am Reply

    A poprzednia władza opierała na takich jak Piotr poniżej. Ale jego inwektywy już Cię nie rażą.

    • Sebastian 30 października, 2020 at 1:37 pm Reply

     A gdzie w jego wypowiedzi są inwektywy?
     Dla mnie pisanie takich obraźliwych tekstów jak autor JK (który nawet nie ma odwagi podać swojego imienia) może uchodzić za tzw trolowanie lub prowokacje słowne.
     Jeżeli Piotr będzie używał inwektyw to oczywiście, że będzie mi to przeszkadzało i dam temu wyraz.
     Odnosząc się do Twoich wypowiedzi to ja raczej mam w pamięci udowodniony fakt korzystania przez PiS i pokrewne ugrupowania z usług tzw. „fabryk troli”
     Mógłbyś mi szerzej nakreślić problem stosowania płatnych troli przez koalicję PO+PSL? Chętnie poszerzę swoją wiedzę

     W czymś jeszcze mogę pomóc?

     • donald 30 października, 2020 at 10:45 pm Reply

      Tak. Wyjaśnij czy nadal uważasz, że w jego wypowiedzi nie ma inwektyw i daj temu wyraz. A to, że kolega JK jest trolem to inwektywa bo nie ma dowodów, że ktokolwiek go zatrudnił. Piotr zawsze miał kłopot z akceptacją poglądów odmiennych od swoich oraz z kulturą osobistą.

      • Piotr 31 października, 2020 at 12:17 am Reply

       Mam tylko problem z akceptacją idiotów.

       • donald 31 października, 2020 at 12:38 pm Reply

        Na takich właśnie ludziach słusznie miniona władza opierała swoją legitymację do rządzenia. Gzie PO tam chamstwo, prawda Sebastian?

        • Sebastian 1 listopada, 2020 at 11:28 am Reply

         No czy ja wiem.. obserwuje Panią Pawłowicz, Mazurek, zachowanie posłów i przewodniczących Pis na komisjach sejmowych, hasła waszych popleczników z ONR i innych tego typu ugrupowań no i mam zgoła odmienne odczucie..
         No może rzeczywiście zbyt inteligentne hasła noszą na tych transparentach i część zwolenników z Pis może czuć się upokorzona tym, że ich nie rozumieją.
         Przykład: „Anuszka już rozlała olej”

     • Piotr 30 października, 2020 at 5:21 pm Reply

      Pisior pewnie myślał, że pro publico bono to obelga.

  • Piotr 29 października, 2020 at 5:11 pm Reply

   Płacą chociaż dobrze za trolling? Czy pro publico bono na stażu?

Dodaj komentarz

*
*