Reklama

W piątek zostały otwarte po remoncie dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów

Redakcja
Po kilku miesiącach przerwy, spowodowanej pracami remontowymi, otwarte zostały dwa punkty zbiórki odpadów. Jeden w centrum miasta przy ul. Bankowej, a drugi w Podlesiu przy ul. Zaopusta 70.

O przebudowie punktu przy ul. Bankowej pisaliśmy TUTAJ. Powstał tam nowy budynek z zapleczem socjalnym, bo w tym miejscu nie tylko przyjmowane są śmieci, ale stacjonują tu pracownicy MPGK, którzy zajmują się ręcznym oczyszczaniem centrum miasta. Są też nowe wiaty, garaże i ogrodzenie. To także drugi punkt, po głównej siedzibie MPGK przy ul. Obroki, w którym działa biuro obsługi klienta.

Duże zmiany nastąpiły też przy ul. Zaopusta. Teren punktu się powiększył, bo wcześniej MPGK kupiło sąsiednią działkę. Nowością jest rampa, na którą kierowca może wjechać i z góry wrzucać odpady do odpowiednich pojemników. Jest tu nowa kanalizacja deszczowa, zbiorniki, sieci energetyczne, oświetlenie, monitoring i ogrodzenie.

Tutaj również pracownicy mają nowe pomieszczenie socjalno-biurowe.  Koszt modernizacji wyniósł 5,8 mln zł.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych MPGK czynne są w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 6-17, we wtorki w godzinach 9-20, a w soboty od 8 do 13.  Do punktów można oddawać m.in. odpady wielkogabarytowe, budowlane i rozbiórkowe z remontów (do 0,5 m sześć. dziennie), odpady niebezpieczne, jak np. farby, oleje, smary, zużyty sprzęt AGD, leki czy odpady biodegradowalne (1 m sześć. dziennie).

Oprócz punktów przy ul. Bankowej i ul. Zaopusta, mieszkańcy mogą oddawać odpady w punktach przy ul. Milowickiej 7B i ul. Obroki 136.


Tagi:

Komentarze

  1. cdn 2 grudnia, 2023 at 8:38 am - Reply

    “…Nowością jest rampa, na którą kierowca może wjechać” i odlecieć na księżyc.

Dodaj komentarz

*
*