Reklama

Punkt zbiórki odpadów w centrum Katowic został czasowo zamknięty. Rozpoczyna się przebudowa

Redakcja
Piątek był ostatnim dniem funkcjonowania Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej przed jego gruntowną przebudową. Punkt będzie niedostępny dla mieszkańców przez ponad pół roku, ale po zakończeniu prac będzie w nim można załatwić więcej spraw niż do tej pory.

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej 10 od dawna prosił się o remont. Sypiące się budynki i dziurawa nawierzchnia – taki widok witał mieszkańców przywożących tu odpady. To ma się zmienić. Istniejące budynki zostaną rozebrane. W ich miejsce powstanie obiekt socjalno-biurowy, wiaty i garaże. Budynek będzie miał dwie kondygnacje, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 290 m kw. Oprócz tego przebudowany zostanie zjazd z ul. Bankowej. Powstanie nowe ogrodzenie. Na terenie zakładu znajdzie się myjnia kontenerów i sprzętu. Koszt inwestycji to ok. 5 mln zł.

Po zakończeniu prac w budynku będzie funkcjonował punkt obsługi klienta. Żeby załatwić różne sprawy związane z odpadami, nie trzeba już będzie jechać np. do siedziby MPGK przy ul. Obroki.

W czasie remontu obiektu przy ul. Bankowej odpady można przywozić do punktów przy Milowickiej 7A, Zaopusta 70 i Obroki 140. GPZO czynne są w dni robocze w godzinach (z wyjątkiem wtorków) od 6.00 do 17.00, we wtorki w godzinach od 9.00 do 20.00, a w soboty w godzinach od 8.00 do 13.00.

Punkt przy Bankowej zostanie ponownie otwarty dla mieszkańców wiosną.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*