Reklama

Rozpoczyna się przebudowa kolejnego punktu zbiórki odpadów

Redakcja
Wyłoniony w przetargu wykonawca rozpoczął prace przy przebudowie punktu zbiórki odpadów przy ul. Zaopusta 70. Roboty mają potrwać pół roku. To kolejny PSZOK należący do MPGK, który w najbliższym czasie znacząco się zmieni. Trwają też prace przy ul. Bankowej.

Modernizacja punktu przy ul. Zaopusta obejmie m.in. wymianę gruntu oraz budowę kanalizacji deszczowej, zbiorników, sieci energetycznej, oświetlenia i monitoringu. Powstanie plac z miejscami parkingowymi i kontenerami na odpady, który zajmie 2343 m kw.

Wybudowana zostanie też rampa z prefabrykatów betonowych, która będzie ułatwiała opróżnianie pojemników. Swoją lokalizację zmieni przez to waga najazdowa. Pracownicy obsługujący PSZOK zyskają pomieszczenie socjalno-biurowe. Wokół obiektu powstanie także nowe ogrodzenie. Koszt inwestycji to 5,8 mln zł, a za jej realizację odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe CONCRET Sp. z o.o. Sp. K. z Tychów.

W czasie przebudowy mieszkańcy mogą korzystać z tymczasowego punktu odbioru odpadów, który znajduje się przy drodze dojazdowej do obecnego PSZOK-a.

Tymczasowy punkt będzie czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 6-17, we wtorki w godzinach 9-20, a w soboty od 8 do 13.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*