Reklama

W piątek otwarcie kąpieliska Bugla. Wstęp jest droższy niż rok temu

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
W piątek 21 czerwca po raz pierwszy w tym sezonie będzie można skorzystać z kąpieliska Bugla. Bilety wstępu podrożały.

Jako pierwsze w tym roku zostało dwa tygodnie temu uruchomione kąpielisko ORW Rolna (ul. Nasypowa 65). Do tej pory było ono jednak czynne tylko w weekendy. Od jutra Rolna będzie czynna codziennie.

Podobnie jak ORW Bugla (ul. Żeliwna 26d), który ma funkcjonować do 18 sierpnia. Bugla będzie czynna codziennie od godz. 10 do 20. W tym roku wstęp na basen będzie droższy niż rok temu. MOSiR podniósł ceny nawet o 20%. Bilet całodniowy kosztuje teraz 24 zł (wcześniej 20 zł), a ulgowy 12, a nie 10 zł. Taką samą cenę ma teraz bilet popołudniowy, który upoważnia do wstępu na basen po godz. 15.

Żeby odciążyć nieco Buglę, staniały bilety na Rolną. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje nie 16, a 14 zł, a dla dzieci, studentów, emerytów i rencistów – 7, a nie 8 zł. Dzieci do lat 7 płacą 1 zł. Rolna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 10-18, a w piątki i weekendy od 10 do 19.

Na wszystkie miejskie obiekty obowiązuje zniżka w wysokości 50% na Katowicką Kartę Mieszkańca.

Od 1 lipca czynne będą baseny przy ul. Gliwickiej i na Campingu 215.

Kąpieliska otwarte w Dolinie Trzech Stawów, na Stargańcu i Morawie przy Stanicy będą miały zapewnioną obsługę ratowników od 1 lipca do 1 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*