Reklama

Wolnościowy bieg ulicami Katowic. Będą utrudnienia dla kierowców

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Ulicami Katowic może pobiec ok. 500 osób. Bieg „Wolność na 5” to okazja do sportowego uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Start i meta będą zlokalizowane obok liceum przy ul. Mickiewicza. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Na dwóch dystansach może zmierzyć się nawet 500 osób. Zapisy elektroniczne na sobotni bieg „Wolność na 5” już się zakończyły i na razie wiadomo, że na starcie ma pojawić się ponad trzystu biegaczy. Ale zapisy będą możliwe również w dniu biegu. Koszt pakietu startowego to 50 zł, a będzie go można kupić w biurze zawodów w godz. 9-11. Biuro zawodów będzie się znajdowało w sali gimnastycznej III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach przy ul. Mickiewicza 11. To liceum Mickiewicza jest organizatorem wolnościowego biegu. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasy o długości 5 i 10 kilometrów.

Trasa na dłuższym dystansie będzie przebiegała przez: Mickiewicza, Sokolską, Chorzowską, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka (południowa jezdnia), al. Roździeńskiego (południowa jezdnia), Uniwersytecką, Rondo im. Józefa Pietera, Uniwersytecką, Bankową, Pańki, Górniczą, Warszawską, Damrota, Krasińskiego, Paderewskiego, Sikorskie, Trzech Stawów, Graniczną, Rondo im. Zenktelera, Graniczną, Powstańców, Francuską, Jagiellońską, Lompy, Plac Sejmu Śląskiego, Sienkiewicza, Jagiellońską, Kochanowskiego, Dworcową, Pocztową, Rynek, z metą przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Z kolei 5-kilometrowy bieg ominie os. Paderewskiego i Dolinę Trzech Stawów.

Limit czasu na 5 i 10 kilometrów to odpowiednio 60 i 90 minut. Pierwszy bieg startuje o godz. 11.30, a drugi o 11.45. W związku z tym niektóre ulice zostaną wyłączone ruchu. W godz. 11-13.30 zamknięta będzie ul. Mickiewicza, a między 11.30 a 13.00 ulice: Powstańców, Francuska (odcinek od skrzyżowania z ul. Powstańców do skrzyżowania z ul. Jagiellońską) i Jagiellońska. Pozostałe ulice na trasach obu biegów będą zablokowane tylko tymczasowo. Do momentu, gdy przebiegnie ostatni zawodnik. Więcej informacji na temat zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów można znaleźć TUTAJ. Informacje dotyczące biegu „Wolność na 5” są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. ansia 10 listopada, 2018 at 2:04 pm - Reply

    Nie ma wolności bez praworządności i respektowania Konstytucji.

Dodaj komentarz

*
*