Reklama

Kongres Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim. Będą utrudnienia

Redakcja
Pierwszego dnia Kongresu Świadków Jehowy na Stadion Śląski przyjechało ok. 20 tys. osób. Podczas wydarzenia będą utrudnienia w ruchu. Parkingi będą darmowe, ale pierwszeństwo mają uczestnicy wydarzenia.

Kongres Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim to duże wydarzenie.  Pierwszego dnia wzięło w nim udział około 20 tys. osób, a organizatorzy spodziewają się jeszcze wyższej frekwencji. W weekend może przyjechać nawet 25 tys. gości. – To zgromadzenie obejmuje województwo śląskie i część woj. opolskiego. Okolice Raciborza, Ozimka, Kędzierzyna-Koźla. Także nasi bracia z tamtych okolic przyjechali tutaj na to zgromadzenie. Najbliższe nas zgromadzenie, bo w tym czasie odbywa się jeszcze 12 innych zgromadzeń, jest w Krakowie i we Wrocławiu – mówi Daniel Kis, rzecznik prasowy Kongresu Świadków Jehowy. Ludzie przyjechali tu nie tylko z różnych części regionu i ale też w różnych celach. – Cenię sobie najbardziej to, że dzięki takiemu szkoleniu jestem lepszą matką, lepszą żoną. Cieszę się, że korzystam z takiego szkolenia, bo jestem lepszym człowiekiem. Podoba mi się bardzo ta atmosfera. To, że tutaj jest tak przyjaźnie, że panuje tyle miłości – mówi Martyna Kamińska z Gliwic. Kongres potrwa trzy dni.

W związku z wydarzeniem, w dniach 10-12 sierpnia, wjazd do Parku Śląskiego może być utrudniony. Parkingi będą w te dni bezpłatne, ale miejsca postojowe będą przeznaczone głównie dla uczestników Kongresu. W przypadku całkowitego braku miejsc, wjazdy do Parku Śląskiego mogą zostać zamknięte. Kierowcy muszą się też przygotować na utrudnienia w ruchu. Na ul. Chorzowskiej oraz ulicach dojazdowych do Parku Śląskiego mogą tworzyć się korki. Zwłaszcza podczas przyjazdu uczestników w godzinach od 7.30 do 9.30 oraz podczas wyjazdu między 17 a 18 w piątek i sobotę, a także w godz. 16-17 w niedzielę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*