Reklama

W Katowicach powstanie kolejna łąka. Stworzy ją metropolia

Redakcja
Przybędzie ponad 11 tys. metrów kwadratowych łąk. Jedna z nich powstanie w Katowicach. Ruszyła kolejna odsłona programu realizowanego przez metropolię.

Do tej pory Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wysiała 37 tys. m kw. łąk na terenie gmin członkowskich. Dzisiaj rozpoczęła się kolejna, trzecia edycja programu pod nazwą „Metropolitalne Łąki Kwietne”. To ma być zachęta dla samorządów i mieszkańców do wykorzystywania „zielonych” rozwiązań. Zatrzymywanie wody oraz wpływ na temperaturę otoczenia to nie jedyne zalety tego rodzaju łąk. Dzięki różnorodności gatunkowej stanowią one miejsce do życia dla pożytecznych owadów i innych małych zwierząt.  Mają też wpływ na ograniczenie populacji kleszczy.

W tegorocznej odsłonie łąki powstaną w siedmiu miastach – Bieruniu, Bytomiu, Gliwicach, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Zabrzu i Katowicach. Wysianych zostanie 8 łąk o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw. Przy okazji ich tworzenia zostaną zorganizowane warsztaty. W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się, jakie są zasady zakładania i utrzymani łąk kwietnych. Podczas zajęć praktycznych w terenie nauczą się, jak wysiewać rośliny, które zakwitną na wiosnę. Akcja potrwa w dniach od 24 do 26 października.

W Katowicach łąka pojawi się w rejonie wejścia na dworzec od strony ul. Kościuszki, przy ul. Konopnickiej 1. Warsztaty rozpoczną się o godz. 14.00.


Tagi:

Komentarze

  1. MM 25 października, 2022 at 8:06 am - Reply

    To będzie bardzo mikroskopijna łączka. Przecież tam nie ma miejsca na łąkę. Prędzej to będzie rabatka z kwiatami.

Dodaj komentarz

*
*