Reklama

W jednej gminie w woj. śląskim wybory prezydenckie prawdopodobnie odbędą się tylko korespondencyjnie

Redakcja
Marklowice i Baranów to dwie gminy w Polsce, w których wybory prezydenckie 28 czerwca odbędą się najprawdopodobniej tylko korespondencyjnie. Taką rekomendację przekazał Państwowej Komisji Wyborczej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia, w gminach Marklowice i Baranów tzw. wskaźnik zapadalności przekracza 100 na 10 000 mieszkańców. – Obie gminy należą do powiatów, w których notujemy wysoki wskaźnik liczby aktywnych przypadków, tj. powiatu kępińskiego oraz powiatu wodzisławskiego – poinformowało ministerstwo zdrowia.

W Baranowie w Wielkopolsce za dużą liczbę zakażeń odpowiada przede wszystkim fabryka mebli Wersal z miejscowości Jankowy. Z kolei w Marklowicach wysoki wskaźnik aktywnych przypadków to głównie górnicy i ich rodziny.


Tagi:

Komentarze

 1. Limon 24 czerwca, 2020 at 11:15 am - Reply

  No dali radę przewalić setki milionów na nieistniejące respiratory i maseczki. A współczynnik rozprzestrzeniania wirusa dalej wysoko powyżej 1. Dali radę przewalić 70 milionów na wybory, które chcieli zorganizować w trakcie pandemii.

 2. Marciak112 23 czerwca, 2020 at 11:42 am - Reply

  Świetne decyzje partii rządzącej! Czuję się bezpieczna, wiedząc, że zachowują rozsądek w sprawie koronawirusa.

  • rohaks 24 czerwca, 2020 at 7:38 am Reply

   Dają radę w temacie epidemii. Ale ludzie i tak nie docenią bo nie odczuli zarazy na własnej skórze i nie wierzą w chowanie zmarłych w masowych grobach jak w Brazylii.

Dodaj komentarz

*
*