Reklama

Koronawirus w Polsce. Prawie 200 nowych zakażeń w woj. śląskim

Redakcja
Minionej doby w całej Polsce odnotowano 396 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 188 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 9 osób, w tym 3 na Śląsku.

Zakażenie Covid-19 wykryto w próbkach pobranych od: 74 pracowników kopalń, 2 starszych mieszkanek Chorzowa, mieszkanki Będzina w sile wieku, 2 mieszkańców Katowic (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 77, najmłodszy 36 lat), 3 mieszkanek powiatu będzińskiego (2 starsze i w średnim wieku), 16 mieszkańców (trwa weryfikacja danych), 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 53, najmłodszy 26 lat), 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 64, najmłodszy 22 lata), mieszkanki Raciborza, 3 mieszkańców Katowic w średnim wieku, 3 mieszkańców Siemianowic Śląskich (młody mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w średnim wieku), mieszkanki powiatu bielskiego w średnim wieku, starszego mieszkańca Gliwic, 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (młoda kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (młody i starszy), mieszkańca Ornontowic w średnim wieku, 2 mieszkańców Zabrza (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), starszej mieszkanki powiatu gliwickiego, mieszkańca Świętochłowic w sile wieku, starszego mieszkańca Zawiercia, starszego mieszkańca Chorzowa, 30 kolejnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 66, najmłodszy 7 lat), nastolatki z powiatu tarnogórskiego, nastolatki z Chałupek, 2 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (nastolatek i młoda kobieta), młodej mieszkanki Gliwic, 3 mieszkańców Rybnika (w średnim wieku i 2 starszych), 2 kolejnych mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (nastolatek i kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu bielskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Żor w sile wieku, 2 starszych mieszkanek powiatu żywieckiego, 3 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młody i 2 starszych), starszego mieszkańca Zabrza i dziecka z Rudy Śląskiej.

Łącznie w wo. śląskim jest już 11 030 potwierdzonych przypadków zakażeń.

102 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 3 z nich wymagało leczenia szpitalnego, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najstarszy ozdrowieniec ma 91 lat i mieszka w powiecie bielskim, najmłodsi mają rok i mieszkają w Rybniku. Wyzdrowiało już 3012 mieszkańców woj. śląskiego.

Liczba zgonów wzrosła do 268. Ostatnio na koronawirusa zmarli: 70-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego, w szpitalu w Tychach zmarli: 66-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego oraz 83-letni mężczyzna z Tychów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*