Reklama

Koronawirus w Polsce. Ponad pół tysiąca nowych przypadków. Najwięcej w woj. śląskim

Redakcja
W całej Polsce minionej doby wykryto 506 zakażeń koronawirusem. 209 z nich zostało zdiagnozowanych w woj. śląskim. Zmarło 14 osób, w tym 4 w woj. śląskim.

Zakażenia koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od: 134 pracowników kopalń, 2 starszych mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta i mężczyzna), starszej mieszkanki Jastrzębia–Zdroju, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu myszkowskiego (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, starszego mieszkańca Zawiercia, 2 mieszkańców Chorzowa (starszego mężczyzny i kobiety w średnim wieku), 2 starszych mieszkanek Katowic, 2 mieszkańców Piekar Śląskich (młody i starszy), 5 kolejnych mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 69, najmłodszy kilka dni), mieszkanki Siemianowic Śląskich w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody i w średnim wieku), mieszkanki Żor w średnim wieku, 2 mieszkańców Raciborza (młoda mieszkanka i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu będzińskiego (2 nastolatków i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki powiatu kłobuckiego w średnim wieku, 5 mieszkańców Zabrza (najstarszy 57, najmłodszy 28 lat), 3 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (2 starsze kobiety i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców Świętochłowic (najstarszy 60, najmłodszy 8 lat), 4 mieszkańców Gliwic (najstarszy 51, najmłodszy 24 lata), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 48, najmłodszy 33 lata), starszego mieszkańca Chorzowa, 3 kolejnych mieszkańców Katowic (2 kobiety: starsza i w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkanki Rudy Śląskiej (młoda i w średnim wieku), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 37, najmłodszy 35), 3 mieszkańców powiatu mikołowskiego (2 w średnim wieku i w sile wieku), mieszkańca Tychów w średnim wieku, starszej mieszkanki Mysłowic, 5 mieszkańców Jaworzna (najstarszy 69, najmłodszy 3 lata), mieszkanki Jastrzębia–Zdroju w sile wieku, młodego mieszkańca Sosnowca, mieszkańca Piekar Śląskich w średnim wieku.

Łącznie zachorowało już  11 455 osób. 222 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Łącznie jest już 3455 ozdrowieńców. Liczba zgonów wzrosła do 276 osób.  W szpitalu w Raciborzu zmarł  44-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, w szpitalu w Gliwicach zmarli: 57-letni mężczyzna z Bytomia i 68-letni mężczyzna z Piekar Śląskich, a w szpitalu w Zawierciu zmarł 85-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*