Reklama

Koronawirus w Polsce. 440 nowych przypadków, prawie połowa w woj. śląskim

Redakcja
Minionej doby w całej Polsce zostało wykrytych 440 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 15 osób. W woj. śląskim było 209 nowych przypadków i 5 zgonów.

Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od: 82 pracowników kopalń, 11 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 81, najmłodszy 29 lat), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 65, najmłodszy 27 lat), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców powiatu raciborskiego (najstarszy 83, najmłodszy 8 lat), 2 mieszkańców Orzesza (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (2 dzieci i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 4 mieszkańców Katowic (nastolatek, młody mężczyzna oraz 2 kobiety: starsza i w średnim wieku), 2 starszych mieszkańców powiatu będzińskiego, 3 mieszkanek Sosnowca (2 młode i w średnim wieku), 3 mieszkanek Częstochowy (młoda, starsza i w sile wieku), starszego mieszkańca Lublińca, starszej mieszkanki Jaworzna, 8 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 90, najmłodszy 59 lat), mieszkańca Siewierza w sile wieku, 2 kolejnych mieszkańców Bytomia (młoda kobieta i starszy mężczyzna), 3 mieszkańców Rybnika (2 kobiety: młoda i w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkanek Zawiercia (w średnim wieku i w sile wieku), 38 mieszkańców (trwa weryfikacja miejsc zamieszkania), 2 mieszkańców Żor (młoda kobieta i starszy mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (starszy i w średnim wieku), starszej mieszkanki powiatu pszczyńskiego, 3 kolejnych mieszkańców powiatu raciborskiego (nastolatek, młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 kolejnych mieszkańców Rybnika (kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), 9 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 42, najmłodszy 9 lat), 2 mieszkańców powiatu żywieckiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Tychów (dziecko i starsza kobieta), 2 kolejnych mieszkanek powiatu cieszyńskiego (starsza i w sile wieku), mieszkanki Żor w sile wieku, mieszkańca Mysłowic w średnim wieku oraz 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (młody i w sile wieku).

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 w woj. śląskim wzrosła do 10 682. Wyzdrowiało 2 799 osób. Zmarło 260. W Szpitalu w Raciborzu zmarli: 71-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego, 76-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego oraz 68-letni mężczyzna z Rybnika. W Szpitalu  w Tychach zmarła 77-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego, a w Szpitalu w Zawierciu zmarła 81-letnia kobieta z powiatu zawierciańskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*