Reklama

W Dolinie Trzech Stawów działa już wypożyczalnia sprzętu wodnego

G. Ż.
Przy stawie kajakowym w Dolinie Trzech Stawów działa już wypożyczalnia sprzętu wodnego. W tygodniu można z niej skorzystać w godzinach popołudniowych, a w weekendy przez cały dzień. Do dyspozycji są kajaki, rowerki wodne, łódki, a dojdzie jeszcze deska SUP.

Jeszcze w 2019 roku na stawie kajakowym można było wypożyczyć kajak czy łódkę. Opłaty były niewielkie. Obsługą wypożyczalni zajmował się prywatny podmiot, który miał podpisaną umowę z MOSiR-em. Do dyspozycji były dwie łodzie, 6 kajaków, 4 rowery wodne i 1 mała żaglówka.

W 2020 roku wypożyczalnia nie została otwarta. Można było przypuszczać, że powodem jest epidemia koronawiursa, ale było inaczej. – Sprzęt pływający, który był wypożyczany mieszkańcom, nie nadaje się już do użytku. Nie możemy go udostępniać, bo byłoby to niebezpieczne – mówił nam Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

W kolejnym sezonie letnim wypożyczalnia też nie działała. Wtedy zaczęliśmy „lobbować” za tym, żeby jednak zapewnić taką atrakcję mieszkańcom. Wypożyczalnie sprzętu pływającego znajdują się na wielu zagospodarowanych zbiornikach w pobliskich miastach, jak Tychy, Dąbrowa Górnicza czy Pszczyna.

W 2022 roku pojawiła się możliwość wejścia we współpracę z klubem UKS 4, który na stawie kajakowym organizuje treningi swoich zawodników. To właśnie „4-ka” zorganizowała rok temu wypożyczalnię, wykorzystując użyczony nieodpłatnie przez MOSiR sprzęt. Wcześniej członkowie klubu musieli go jednak naprawić, żeby pływanie było w ogóle możliwe i bezpieczne.

W tym roku nastąpił powrót do współpracy MOSiR-u z firmą, która prowadziła wypożyczalnię przed 2019 r. Sprzęty pływające można od kilku dni wypożyczyć w innym miejscu niż zwykle. Zwyczajowo wypożyczalnia mieściła się w południowo-wschodniej części stawu, tuż przy wiadukcie w ciągu autostrady A4. Jednak w styczniu 2022 roku konterery spłonęły. Dlatego teraz wypożyczalnia mieści się po przeciwnej stronie stawu, naprzeciwko bazy klubu UKS „4”.

Prywatna firma dostała od MOSiR-u w użyczenie większość dostępnego w wypożyczalni sprzętu, za co płaci kilkaset złotych miesięcznie. W zamian prowadzi wypożyczalnię od poniedziałku do piątku w godz. 15-19 (ostatnie wydanie sprzętu o godz. 18), a weekendy od 10 do 19. Do dyspozycji są: 6 kajaków dwuosobowych, 4 rowerki wodne (będzie 5), łódź wiosłowa, dwie łodzie z napędem elektrycznym (3 i 5-osobowa), a od połowy czerwca dojdzie jeszcze deska SUP.

Wypożyczalnia będzie czynna do końca sierpnia.

Cennik wypożyczalni sprzętu wodnego w Dolinie Trzech Stawów:

– kajak (dwuosobowy) 13 zł (0,5 h) i 20 zł (1 h)

– rower wodny (dwuosobowy) 20 zł (0,5 h) i 35 zł (1 h)

– łódź wiosłowa (4 osoby) 20 zł (o,5 h) i 35 zł (1 h)

– łódź el. chill-boat cane (5 osób) 45 zł (0,5 h) i 80 zł (1 h)

– łódź el. chill-boat (3 osoby) 35 zł (0,5 h) i 60 zł (1 h)

– deska SUP (1 osoba) 35 zł (1 h)


Tagi:

Komentarze

  1. Maed 9 czerwca, 2023 at 1:40 pm - Reply

    Nie no, cen to należy pogratulować. Można popływać w kałuży, a ceny większe niż na Żywieckim, nad morzem czy na Mazurach. 3stawy kurort.

Dodaj komentarz

*
*