Reklama

W czwartek w Katowicach rozpoczyna się festiwal filmów klasy B

Szymon Kosek
Amerykański policjant cofający się w czasie, by pokonać Hitlera i historia walczących z potworami meksykańskich zapaśników. To tylko dwie z wielu filmowych propozycji, które zostaną pokazane na pierwszym w Katowicach festiwalu filmów klasy B. Początek w najbliższy czwartek.

Festiwal Krypty Absurdu to kolejna inicjatywa organizatorów odbywającego się co miesiąc przeglądu kina klasy B. Widząc duże zainteresowanie Kryptą Absurdu, postanowili zorganizować 3-dniową imprezę poświęconą wyłącznie filmom, w których nie obowiązują żadne reguły. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek o 19 w klubie Absurdalna i potrwa do soboty. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Podczas pierwszego pokazu widzowie obejrzą film „Kung Fury”. Produkcja opowiada o przygodach amerykańskiego policjanta, który podróżuje w czasie, by zabić Adolfa Hitlera. Po seansie uczestnicy przejdą w paradzie ulicami Dworcową i Mielęckiego na katowicki Rynek, gdzie odbędą się pokazy fireshow. W piątek, również w Absurdalnej, wyświetlony zostanie film „To die is hard”, czyli historia nauczyciela angielskiego, ratującego swoich uczniów przed atakiem terrorystów. Kolejny seans – niespodzianka, odbędzie się w klubie Drzwi Zwane Koniem. Ostatniego dnia, w sobotę, organizatorzy zapraszają do udziału w grze miejskiej. Jednym z ostatnich seansów będzie film „Santo and Blue Demon against the Monsters”, opowiadający o ratujących świat meksykańskich zapaśnikach.

To filmy, w których jest całkowita wolność, można się w nich spodziewać dosłownie wszystkiego. Są one dzięki temu świetną odskocznią od problemów dnia codziennego, dają chwilę oddechu – mówi Paweł Trzepizur, jeden z organizatorów festiwalu.

Na uczestników festiwalu czekają dodatkowo zniżki w kilku katowickich lokalach, m.in. Miss Cupcake, Teoria, Misz-Masz i Trzy Siostry.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*