Reklama

W ciągu kilku miesięcy z pracy odeszło kilkunastu strażników miejskich. Trwa duża rekrutacja

Redakcja
Od początku roku ze Straży Miejskiej w Katowicach odeszło kilkanaście osób. Zdecydowana większość z nich wybrała lepiej płatną pracę w służbach mundurowych. Trudno się dziwić, skoro początkujący strażnicy mogą liczyć na 2 695 zł brutto miesięcznie.

SM robi właśnie duży nabór. Wolnych jest aż 15 etatów z 123, którymi dysponuje katowicka komenda. Tak duży niedobór pracowników to efekt odejść do innych służb. Strażnicy pracują najczęściej rok lub dwa i szybko przechodzą do policji, służby więziennej, straży granicznej czy Krajowej Administracji Skarbowej. Mogą liczyć nie tylko na wyższe zarobki, ale przede wszystkim na wcześniejszą emeryturę.

W ostatnim czasie prezydent Katowic zezwolił na organizowanie naborów w jednostkach miejskich. Przez kilka miesięcy ani urząd, ani żadne jednostki nie zatrudniały nowych pracowników, nawet jeśli dotychczasowi się zwalniali albo odchodzili na emeryturę. Chodziło o oszczędności związane z epidemią koronawirusa.

Stąd tak duży jednorazowy nabór do SM. Żeby zostać strażnikiem, trzeba mieć co najmniej 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, być niekaranym i dysponować dobrą sprawnością fizyczną.

Osoby, które spełnią te wszystkie kryteria, wezmą udział w szkoleniu podstawowym. Pierwszą umowę podpiszą na 12 miesięcy. Jeśli z pozytywnym wynikiem zdadzą egzamin kończący szkolenie, dostaną umowę na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika.

Przez pierwszy rok pensja podstawowa wynosi 2 695 zł brutto. To tylko o 95 zł więcej niż wynosi w Polsce płaca minimalna. Po 12 miesiącach strażnicy dostają 3 055 zł brutto. Dodatkowo mogą liczyć na 13. pensję, dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) i świadczenie socjalne.

Podania o przyjęcie do pracy wraz z niezbędnymi dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego wraz z adnotacją:

„Nabór nr KS.110.3.2020.JK z dnia 29.07.2020 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski – aplikant Straży Miejskiej w Katowicach”  u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18,  w godz. 6.00 – 16.00, we wszystkie dni tygodnia,  do 10 sierpnia 2020 r.

Dokumenty można pobrać  TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Sebastian 2 sierpnia, 2020 at 12:47 pm - Reply

    Służba cywilna i urzędnicy samorządowi niedofinansowani, sanepid etc. a potem oczekujemy, że te organy będą sprawnie działały.
    Tak jak napisał przedmówca – Tour de Pologne musi być.. nie wiem po co.. dla garstki widzów a połowa miasta sparaliżowana na 2 dni!!
    Brawo!!

  2. Luk 2 sierpnia, 2020 at 10:43 am - Reply

    Tak Krupa dba o bezpieczenstwo mieszkancow!!! Zero podwyzek dla strazy miejskiej no twierdzi ze miasto nie ma kasy a na srodowe tour de pologne wydaje leka reka 500tys!!! Tak dba o ludzi !!!!

Dodaj komentarz

*
*