Reklama

W Brynowie rośnie centrum przesiadkowe. Będą utrudnienia

Zdjęcie: Warbud.

Łukasz Kądziołka
Kolejne utrudnienia przy budowie centrum przesiadkowego w Brynowie. Prace nad przebudową dróg w okolicy pętli brynowskiej potrwają 10 tygodni. Kierowcy muszą uważać na znaki, bo zmienia się organizacja ruchu.

Rozpoczyna się kolejny etap prac w obrębie pętli tramwajowej w Brynowie. Wykonawca centrum przesiadkowego prowadzi tu roboty drogowe wzdłuż ul. Rzepakowej. Dlatego konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Ma to związek z przebudową układu drogowego. Po zakończeniu prac priorytet będzie tu miała komunikacja publiczna. Konieczne jest także połączenie parkingu z peronami autobusowymi i tramwajowymi.

Główne zmiany zajdą na fragmencie ul. Rzepakowej. Tam od marca trwają już prace nad nowym układem drogowym. Potrwają one jeszcze przez najbliższe 10 tygodni w dwóch etapach. W związku z tym szykują się utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

Od 11 maja do 22 czerwca będzie realizowany I etap prac drogowych. W tym okresie zamknięta zostanie jezdnia ul. Rzepakowej w kierunku Ligoty oraz łącznika z ul. Kościuszki. – Ruch w kierunku Ligoty zostanie przełożony na jezdnię dla przeciwnego kierunku. Po jezdni w kierunku ulicy Kolejowej poruszać się będą pojazdy w obu kierunkach. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Rzepakowej z ulicą Jankego będzie wyłączona, a ruch odbywać będzie się na zasadach ogólnych -wyjaśnia Artur Stelmach, kierownik budowy z firmy Warbud.

Zmiany czekają też pasażerów. Tymczasowe przystanki autobusowe na Rzepakowej zostaną zlikwidowane, a ich funkcję przejmie tymczasowy przystanek autobusowy na ul. Kościuszki, czyli Brynów Huberta, zlokalizowany obok tramwajowego o tej samej nazwie.

Zmienią się także trasy linii autobusowych kursujące w rejonie placu budowy. Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Lk 10 maja, 2020 at 6:50 pm - Reply

    Ciekawe kto bedzie korzystal z tego jak ktos np.z mikolowa lazisk itp.juz bedzie na brynowie i pracuje w centrum i brakuje mu jakis 1 km okolo to na pewno sie nie przesiadzie na tramwaj!!! Chyba ze godzna parkowania bedzie 9 zl i brak miejsc w centrum !!! Jedyna mozliwosc zeby sie przesiedli taka prawda takie centrum powino byc przy pstagowej i owsianej na zarzeczu!!!

Dodaj komentarz

*
*