Reklama

W aglomeracji powstała nowa ciepłownia za 50 mln zł

Grzegorz Żądło
Zakończyła się budowa wartej 50 mln zł ciepłowni w Bytomiu. Inwestorem jest fiński koncert Fortum. Spółka zainaugurowała również budowę sieci, która pozwoli na połączenie systemów ciepłowniczych Bytomia i Zabrza.

Zakład powstał na terenie istniejącej elektrociepłowni w Miechowicach. – Powstanie nowej ciepłowni w Bytomiu jest elementem szerokiego planu inwestycyjnego Fortum dla śląskich miast, którego wartość do 2022 roku przekroczy miliard złotych. Nasze działania mają na celu zapewnienie mieszkańcom stałych i bezpiecznych dostaw ciepła w perspektywie długoterminowej. Kolejnym etapem procesu inwestycyjnego jest ukończenie budowy wielopaliwowej elektrociepłowni w Zabrzu i poprowadzenie 10-kilometrowej magistrali, która pozwoli na połączenie systemów ciepłowniczych obu miast – mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji Fortum.

Kolejnym elementem wspomnianego programu inwestycyjnego jest budowa podziemnej sieci, która połączy ciepłownię w Bytomiu z powstającą elektrociepłownią w Zabrzu. Magistrala będzie kosztować 60 mln zł i zostanie poprowadzona m.in. pod rzeką Bytomką, torami kolejowymi i tramwajowymi, a także drogą krajową nr 88. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2018 roku, wraz z oddaniem nowej zabrzańskiej elektrociepłowni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*