Reklama

Urzędnicy pytają w ankiecie czy buspas na Mikołowskiej się sprawdził

Redakcja
Kończy się testowy tydzień buspasu na ul. Mikołowskiej. Sobota będzie ostatnim dniem,  w którym autobusy będą mogły jeździć “swoim” pasem. Urząd miasta uruchamia specjalną ankietę, w której będzie można wyrazić swoje zdanie na temat testowanego rozwiązania.

Buspas na Mikołowskiej na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Słowackiego powstał w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od razu na tym odcinku pojawiły się korki. Część kierowców ignorowała znaki i jeździła buspasem. Problemem było też włączanie się do ruchu z bocznych ulic.

Ankieta,  w której można wyrazić swoje zdanie na temat buspasa, znajduje się TUTAJ. Zbieranie opinii potrwa do 28 września. Wyniki ankiety zostaną przekazane do zespołu, który działa przy wydziale transportu, a w jego skład wchodzą także przedstawiciele policji, straży miejskiej i MZUiM.

Ostateczne decyzje w sprawie buspasa zostaną podjęte w ciągu najbliższych tygodni.


Tagi:

Komentarze

  1. Weronika 22 września, 2018 at 11:35 pm - Reply

    Mam wrażenie, że buspas na Mikołowskiej nie spełnia swojej roli. Komplikuje dojazdy i wyjazdy z ulic prostopadłych do Mikołowskiej (np. Żwirki i Wigury, Stalmacha, Kopernika, Andrzeja) Ponadto w okresie testowym osobiście widziałam, że nie był respektowany przez sporą część kierowców. Na pasie dla samochodów w godzinach szczytu tworzył się dłuższy niż zwykle korek, a prawy, pusty buspas wykorzystywali ‘cwaniacy’ i przejeżdżali nim omijając korek aż pod Galerię Katowicką. Ponadto jako kierowca stanęłam w sytuacji, gdzie stojąc w korku pod mostem na Mikołowskiej karetka nie mogła przejechać, ponieważ po prawej stronie na buspasie stało kilka autobusów jeden za drugim, a po lewej rząd samochodów osobowych i dostawczych, które nie były w stanie udrożnić trasy karetce przez kilka minut. Mam wrażenie, że ten pomysł musi być jeszcze dopracowany. Nie korzystałam z niego jako osoba podróżująca komunikacją miejską, więc nie wiem jak to wygląda z tej perspektywy.

Dodaj komentarz

*
*