Reklama

Ulica Marii Skłodowskiej-Curie będzie jednokierunkowa

Ł. K.
Wkrótce kierowcy wyjeżdżający z centrum Katowic będą musieli omijać ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Za kilka dni rozpocznie się tam stawianie znaków i malowanie jezdni. To dlatego, że ulica ma być jednokierunkowa. Powstaną też dodatkowe miejsca postojowe i droga rowerowa.

Wkrótce ulicą Marii Skłodowskiej-Curie będzie można przejechać tylko w jedną stronę. Prace ruszą za kilka dni. Robotnicy będą stawiali znaki i malowali jezdnię. Urzędnicy podjęli decyzję o zmianie organizacji ruchu. Oprócz tego, powstaną nowe miejsca parkingowe i droga dla rowerzystów. – Myślimy o wszystkich, i o rowerzystach, i o mieszkańcach, którzy zgłaszali potrzeby parkingowe – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu UM Katowice. Mieszkańcy upomnieli się o miejsca postojowe dlatego, że wkrótce będzie ich mniej na ul. Poniatowskiego. To dlatego, że powstaje tam droga rowerowa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Będzie przebudowa ważnego skrzyżowania. Powstaną przejazdy rowerowe

Na ul. Skłodowskiej-Curie też będzie pas dla rowerów. Powstanie też więcej miejsc parkingowych. Zamiast 110, będzie ich 159. – Jeden kierunek wprowadzamy jednocześnie z budową infrastruktury rowerowej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Poniatowskiego i Szeligiewicza – zapowiada Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice (pisaliśmy o tym TUTAJ). Przebudowa sygnalizacji  na skrzyżowaniu ruszy za około 2 tygodnie. Wcześniej, bo od poniedziałku (9 października), zaczną się prace na ul. Marii Skłodowskiej -Curie. Po zmianach ulica będzie umożliwiała jazdę jedynie w kierunku centrum Katowic. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Kopernika. Prace nad oznakowaniem mają potrwać kilka dni., jednak wszystko zależy od pogody. Nie powinno być utrudnień, ruch na ul. Marii Skłodowskiej-Curie ma zostać utrzymany.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*