Reklama

Esportowe emocje w Rialto i NOSPR. Zbliża się Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach

Redakcja
Coraz bliżej wielkiego esportowego święta w Katowicach. Gracze z całego świata przyjadą, żeby rywalizować o tytuły i duże pieniądze. Jak mówił prezydent Marcin Krupa podczas dzisiejszej konferencji, ta impreza Katowicom się opłaca. W tym roku Intel Extreme Masters będzie jeszcze większe.

Po raz ósmy w Katowicach odbędzie się Intel Extreme Masters. Prestiżowa impreza cieszy się ogromną popularnością. W 2019 roku w trakcie dwóch weekendów do katowickiego Spodka przyjechało ponad 170 tys. osób.
Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy odbędzie się  Masters Championship w cyklu ESL Pro Tour, do którego należą najważniejsze i najbardziej wymagające turnieje CS:GO. – Mój syn z tych finałów często wraca nad ranem. Już dzisiaj ma 18 lat,  a więc pozwoliłem. Wcześniej był jeszcze niepełnoletni. Trochę drżałem z tym, że jednak tak dużo tutaj spędza czasu. Niby gry komputerowe to nic takiego wielkiego i rozwijającego. Przeciwnie, gry komputerowe naprawdę to jest pierwszy krok, aby stać się później ewentualnie informatykiem czy producentem gier lub osobą związaną ze sportem – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zmagania graczy w Counter Strike obserwuje najwięcej osób. Nie tylko na miejscu, w Spodku, ale również w domach podczas transmisji na żywo. Tym razem w Katowicach zmierzy się 16 najlepszych drużyn CS:GO. Najlepsza nie tylko otrzyma pierwszy w historii tytuł Master Champion, ale również nagrody pieniężne. Ich pula podczas IEM 2020 wynosi 1,95 mln zł. – Ta struktura stworzona teraz na lata stabilizuje imprezę w Katowicach i jej przyszłość. To jest niezmiernie istotne dla nas – mówi ​Aleksander Szlachetko z ESL Gaming Polska.

Od lewej: Krzysztof Jonak (Intel Corporation), Marcin Krupa i ​Aleksander Szlachetko z ESL Gaming Polska.

Równolegle w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się po raz kolejny targi esportu i gier wideo – IEM Expo. W ich trakcie odwiedzający będą mieli okazję testować rozwiązania najlepszych marek z branży, wziąć udział w pokazach najnowszych rozwiązań sprzętowych, a także spotkać swoich idoli.
Jednak to nie jedyne miejsca, gdzie w tym roku odbędą się esportowe wydarzenia. W kinie Rialto rozegrana zostanie faza grupowa turnieju CS:GO. Wejście na rozgrywki w dniach 26-27 będzie bezpłatne. Poza tym organizatorzy zapraszają po raz pierwszy do NOSPR, gdzie zaplanowano niespodziankę dla fanów przed finałami w niedzielę, 1 marca. Najważniejsza faza finałowa katowickiego turnieju esportowego odbędzie się w Spodku w dniach 28 lutego-1 marca. NOSPR będzie również miejscem dużego branżowego spotkania. – Wraz z setkami, tysiącami, dziesiątkami tysiącami fanów esportowych, którzy tutaj przyjeżdżają, przyjeżdża też bardzo dużo gości biznesowych – mówi Szlachetko. Konferencja esportowa odbędzie się 27 lutego.

Po raz pierwszy eliminacje do zawodów odbędą się w kinoteatrze Rialto. Do imprezy miasto dokłada się sumą ok. 2,45 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*