Reklama

Trzy tygodnie bez tramwajów z Katowic do Chorzowa. Od poniedziałku rozpoczynają się utrudnienia

Redakcja
Duże utrudnienia dla pasażerów tramwajów. Od poniedziałku ruch na linii tramwajowej łączącej Katowice z Chorzowem zostanie wstrzymany. Na trzy tygodnie trzeba będzie przesiąść się do autobusów.

Prace na linii tramwajowej wzdłuż ul. Chorzowskiej wkraczają w kolejny, ostatni etap. Modernizacja torowiska w Dębie, pomiędzy ulicami Dębową a Złotą, była do tej pory prowadzona przy utrzymaniu ruchu. Jednak teraz ruch trzeba wstrzymać i to na długo. Wykonawca przystąpi tam do demontażu rozjazdów technologicznych i zbuduje odcinki torów

Z tego powodu tramwaje pomiędzy Chorzowem a Katowicami nie będą kursowały od poniedziałku, 21 listopada. Tramwaje Śląskie zaplanowały przerwę w ruchu tak, aby w jednym czasie udało się wykonać prace na dwóch innych inwestycjach. Wykonawca nowej linii wzdłuż ul. Grundmanna wykorzysta ten okres do zbudowania rozjazdów włączających nowe torowisko w istniejącą linię. Połączona z linią w tramwajową biegnącą wzdłuż ul. Chorzowskiej zostanie też modernizowana pętla wschodnia przy Stadionie Śląskim.

Przerwa w ruchu tramwajów obejmie odcinek między rondem im. gen. Ziętka a pętlą zachodnią przy Stadionie Śląskim. Linie tramwajowe nr 6, 11 i 19 od strony Chorzowa będą miały kursy skrócone do pętli zachodniej, a od strony Katowic nie będą kursować. Linie nr 0, 23 i 43 zostaną zawieszone.
Żeby zminimalizować utrudnienia, na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe – pętla  Słoneczna codziennie kursować będzie z dużą częstotliwością linia nr 46, a linie nr 13 i 16 będą obsługiwane taborem o większej pojemności. Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi też autobusową komunikację zastępczą T-6 kursującą z częstotliwością co 7-8 minut w relacji: Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski. Dodatkowo  linia autobusowa 830 w dni robocze będzie kursowała w sobotę i z większą częstotliwością w dni powszednie oraz obsługiwała przystanek Chorzów AKS. Na tym przystanku będzie zatrzymywała się też linia M3, co pozwoli przesiadki z autobusów na tramwaje i na odwrót. Pełny komunikat ZTM z trasami i rozkładami poszczególnych linii jest dostępny TUTAJ.Te zmiany mają zostać wprowadzone od poniedziałku na okres 3 tygodni. Zgodnie z planem tramwaje kursujące wzdłuż ul. Chorzowskiej mają wrócić na swoje stałe trasy od poniedziałku 12 grudnia.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 20 listopada, 2022 at 8:58 pm - Reply

  Pogratulować tylko należy wyboru terminu:
  – temperatura w okolicach zera
  – opady (deszcz/śnieg)
  – studencki i uczniowie dojeżdżający na uczelnię

  Sporej części prac budowlanych nie można przeprowadzać w ujemnych temperaturach.

  No i hit – linia 11 skrócona z obu stron do relacji Rynek Stadion (11 minut, 2,4km) to chyba najkrótsza linia tramwajowa w Polsce?
  Czyż nie sensowniej byłoby puścić zatramwaj na całej relacjii Chebzie – Centrum Katowice?

  Coś mi się wydaje ze te utrudnienia to zdecydowanie dłużej potrwają .

  • P Śl 20 listopada, 2022 at 11:01 pm Reply

   Temperatury to chyba najmniej ważne. Mikołaj idzie i i BN. A wesoło to będzie jak będą się przebijać przez Chorzowską. Wtedy to będzie grubo coś czuję.

   • AA 21 listopada, 2022 at 12:14 am Reply

    No coż, ja wolę poczekać na przesiadkę w temperaturze 20 stopni niż zero i deszczu.
    Co do korków na Chorzowskiej to jeszcze dodam że armagedon właśnie zacznie się w momencie budowy wiaduktu.

Dodaj komentarz

*
*