Reklama

Trzy duże imprezy jednocześnie w Katowicach. Kolarze, Off Festival i badminton

fot. Tomasz Żak / UMWS.

Redakcja
W tym tygodniu w Katowicach odbędą się trzy duże imprezy. Będzie sportowo i muzycznie. Dzisiaj do udziału w wydarzeniach zaprosili ich organizatorzy i władze miasta oraz województwa.

Tour de Pologne, Off Festival i Mistrzostwa Świata Seniorów w badmintonie. W tym tygodniu w Katowicach odbędą się trzy duże wydarzenia. Sportowe i kulturalne imprezy mają przyciągnąć tłumy. – To kumulacja wielkich wydarzeń. W środku wakacji, w Katowicach, bardzo dużo się dzieje. Myślę, że te wszystkie wydarzenia, te kulturalne i sportowe, będą powodem do wielkiej radości i są wspaniałą ofertą – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Jako pierwszy ruszy Off Festival. W piątek rozpocznie się już 10. edycja popularnej w Polsce i znanej na świecie imprezy. – Spodziewamy się rekordowej liczby ludzi. Przez trzy dni, od piątku do poniedziałku, odwiedzi festiwal ponad 20 tys. ludzi – mówi Artur Rojek, dyrektor Off Festivalu i dodaje, że jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, to Katowice są najważniejszym miastem w kraju. Na pięciu scenach w Dolinie Trzech Stawów posłuchać będzie można prawie 80 koncertów. Wśród artystów pojawi się światowa czołówka muzyki alternatywnej. Wystąpią m.in. Suede, Jarvis Cocker i Foals. Więcej o festiwalu TUTAJ.

Po raz dziesiąty przez Katowice przejadą również kolarze. Tour de Pologne do miasta dotrze w niedzielę. Po południu przed Spodkiem zakończy się drugi etap wyścigu. – Jest to kolarska liga mistrzów. Te wszystkie drużyny, które teraz widzieliśmy, obserwując Tour de France, przyjeżdżają do Polski w różnych składach – mówił Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. W wyścigu wezmą udział m.in. Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Finisz Tour de Pologne w Katowicach w niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 17.00 przy Spodku. Więcej o wyścigu pisaliśmy TUTAJ.

W niedzielę rozpocznie się również kolejna sportowa impreza. Po raz pierwszy w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów w badmintonie. Jak zapowiada Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona, to będzie największe wydarzenie w historii tej dyscypliny na świecie. – Takiej badmintonowej imprezy jeszcze nigdy nie było na świecie – mówi Krajewski. W Spodku zagra 1481 zawodników z 56 krajów. Turniej ruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia. W jego trakcie odbędzie się 4. edycja Narodowych Dni Badmintona, w których weźmie udział około 1000 dzieci z całej Polski. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Ss 29 lipca, 2019 at 9:42 pm - Reply

  Dlaczego Krupa wydaje nasze pieniądze na takie daremne imprezy!!! Sa inne ważne rzeczy na które powinny być wydawane pieniądze podatnika !!!

  • Obywatel 31 lipca, 2019 at 12:01 pm Reply

   Bo cały świat zamieszka w hotelach i stołować się będzie w restauracjach.
   A my chcący spokoju mieszkańcy z rodzinami możemy opuścić nasze Katowice, miasto ogrodów.
   Wspaniała oferta? Litości!

 2. Obywatel 29 lipca, 2019 at 6:04 pm - Reply

  Znowu wyjadę z KATOWIC odpocząć gdzieś indziej w ciszy i spokoju.
  Mistrzostwa w Babmintonie, dajcie spokój.

Dodaj komentarz

*
*