Reklama

Temat aborcji znowu w Sejmie. Jarosław Kaczyński do opozycji: Jesteście przestępcami

Redakcja
Aborcja i protesty po raz kolejny są tematem sporów w Sejmie. Szef klubu KO oskarża Jarosława Kaczyńskiego o tworzenie „pisowskich bojówek”. Prezes PiS z mównicy zapowiada, że odpowiedzą za przestępstwo.

Wczoraj wicepremier Kaczyński wygłosił oświadczenie w sprawie protestów, które w ostatnich dniach objęły swoim zasięgiem cały kraj. Dzisiaj podczas drugiego dnia 20. posiedzenia Sejmu temat aborcji i demonstracji jest kontynuowany. Po przerwie na mównicę wyszedł Cezary Tomczyk i zawnioskował o przedstawienie raportu o stanie bezpieczeństwa państwa. – To pan, panie premierze, odpowiada dzisiaj za bezpieczeństwo w Polsce. Wczoraj wzywał pan do samosądów, do budowania pisowskich bojówek, które mają być wysyłane przeciwko protestującym – mówił szef klubu Koalicji Obywatelskiej do Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że jest to ciężkie przestępstwo. W odpowiedzi o popełnienie przestępstwa oskarżył opozycję prezes Prawa i Sprawiedliwości. – Wy w tej chwili w imię własnych interesów. Małych, brudnych interesów, interesów Nowaka. Wy w imię tych interesów rozwalacie Polskę. Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi. Jesteście przestępcami. Jest w Polsce przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego – powiedział wicepremier Kaczyński i zszedł z mównicy przy okrzykach posłów opozycji.

Dzisiaj w całej Polsce organizowany jest strajk generalny przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. TK uznał za niekonstytucyjny przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*