Reklama

Maseczki, kombinezony i fartuchy przyleciały z Chin do Pyrzowic

Redakcja
Ogromna dostawa sprzętu medycznego z Chin dotarła do lotniska w Pyrzowicch. Ładunek, który zmieściłby się w 18 tirach, został przetransportowany samolotem Jumbo Jet. To maszyna bardzo rzadko spotykana na polskich lotniskach.

Ma otwierany dziób, kadłub o długości 70 metrów i o 5 metrów krótszą rozpiętość skrzydeł. Dzisiaj rano w Pyrzowicach wylądował Boeing 747-400F, nazywany Jumbo Jetem. Na pokładzie maszyny umieszczono najpotrzebniejszy w walce z koronawirusem sprzęt medyczny. Kombinezony ochronny biologicznej, maski medyczne i fartuchy chirurgiczne mają zabezpieczyć polską służbę zdrowia. Produkty trafią do polskich szpitali, by chronić personel i pacjentów przed zakażeniem SARS-CoV-2. – Od początku wybuchu pandemii koronawirusa, pomimo trudnego czasu i wymagających skupienia zadań pracujemy nieprzerwanie. ZARYS International Group m.in. we współpracy z GEFCO Forwarding Poland zbudował most lotniczy, dzięki któremu dotychczas dotarło do Polski około 6 tys. metrów sześciennych jednorazowego sprzętu medycznego wysokiej klasy, który możemy sobie wyobrazić jako ponad 180 wypełnionych towarem tirów – mówi Paweł Ossowski, prezes ZARYS International Group.

Na polskich lotniskach Boeingi 747 są spotykane niezwykle rzadko. Do Polski, tym typem statku powietrznego, nie jest obsługiwana żadna regularna trasa pasażerska i towarowa. Jeśli dochodzi do jakichś lotów, są to zawsze czartery. W Katowice Airport była to 36 wizyta popularnego Jumbo Jeta. Pyrzowickie lotnisko, po raz pierwszy, Boeing 747 odwiedził w 2003 roku. Samolot należy do grupy największych na świecie, dlatego wymaga odpowiedniej wielkości stanowisk postojowych, które umożliwiają bezpieczną i szybką obsługą naziemną. Pyrzowickie lotnisko, jako jedyne w gronie krajowych portów regionalnych, dysponuje aż 6 stanowiskami postojowymi do obsługi samolotów wielkości kodu E, czyli o rozpiętości skrzydeł od 52 do 65 metrów i rozstawie kół podwozia głównego od 9 do 14 metrów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*