Reklama

Tak wygląda Christmas Garden w śląskim zoo. Świetlne instalacje nie są szkodliwe dla zwierząt

Redakcja
25 świetlnych instalacji rozbłysło w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym i będzie świecić przez 2 miesiące. Ogród świateł był przygotowywany przez kilka miesięcy. Dyrektor zoo zapewnia, że wystawa zorganizowana z okazji świąt nie przeszkadza zwierzętom.

Christmas Garden w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym uruchomiony. Ogród świateł był montowany przez 3 tygodnie, a same przygotowania zajęły 3 miesiące. Przy montażu zużyto 60 kilometrów kabli. Na terenie chorzowskiego zoo rozmieszczono 120 głośników i 25 świetlnych instalacji. Tak w liczbach prezentuje się wystawa, którą będzie można oglądać przez 2 miesiące. Wczoraj odbyło się jej oficjalne uruchomienie.  – Przygotowaliśmy blisko 2-kilometrową ścieżkę. Jest to, wydaje mi się, wystarczająca długość, aby w czasie spaceru zaznać odrobiny magii i spokoju w życiu. Okres przedświąteczny jest bardzo zwariowany i zawsze jesteśmy wszyscy bardzo zabiegani. Warto nas odwiedzić, chociażby dlatego, że gwarantujemy tę chwilę relaksu – mówi Aneta Kupczak z firmy Motionmusic, która organizuje Christmas Garden Chorzów. Tego typu świąteczne ogrody były prezentowane w 2021 roku w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii w 18 lokalizacjach. Jedną z największych instalacji w Chorzowie jest „Świetlne pole”. Poza tym jest projekcja na wodzie, podświetlona fontanna, drzewo życzeń, figury w kształcie zwierząt, łąka pełna prezentów i wiele innych multimedialnych atrakcji. Poza wystawą będą też organizowane wydarzenia towarzyszące, w tym świąteczny jarmark.

Jak zapewnia dyrektor chorzowskiego zoo, wystawa nie wpływa na komfort mieszkających tu zwierząt. Trasa przebiega między ich wybiegami, ale podopiecznym Śląskiego Ogrodu Zoologicznego większa ilość światła nie przeszkadza. – W tym okresie jesienno-zimowym ta oferta ogrodu zoologicznego jest ograniczona, dlatego że ciepłolubne zwierzęta są w pawilonach. Trasa została tak wyznaczona, żeby jak najmniej ingerować w pawilony. Jestem przekonany o tym, że zwierzętom to nie przeszkadza – mówi Marek Mitrenga, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Szyby ekspozycyjne pomieszczeń hodowlanych zlokalizowanych najbliżej ogrodu świetlnego będą zasłaniane w czasie uruchomienia oświetlenia. Dostosowano także poziom dźwięku wystawy, by nie generował dodatkowego stresu wśród zwierząt.

Christmas Garden Chorzów będzie czynny do 15 stycznia 2023 roku niemal codziennie (poza 21 i 22 listopada, 28 i 29 listopada, 24 i 31 grudnia) w godzinach od 17.00 do 22.00. Ceny biletów wstępu, w zależności od wybranego dnia, zaczynają się od 33 zł (ulgowy) i 39 zł (normalny). Wszystkie informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*