Reklama

Tabliczka „pl. Szewczyka” wylicytowana. Na konto WOŚP trafi kilka tysięcy złotych

Demontaż tabliczki pl. Szewczyka (zdjęcie archiwalne).

Ł. K.
Kilkanaście osób wzięło udział w licytacji tabliczki z pl. Szewczyka. Przekazany przez wojewodę śląskiego i prezydenta Katowic przedmiot pozwoli zasilić konto WOŚP. Trwają jeszcze inne aukcje.

Choć 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w tydzień temu, to po jego zakończeniu trwały i nadal trwają internetowe aukcje Allegro. Wśród nich jedna mogła wywołać zaskoczenie. Nowy wojewoda Marek Wójcik poinformował, że tabliczkę, która została zdjęta z pl. Szewczyka na polecenie jego poprzednika z PiS, Jarosława Wieczorka, przekaże prezydentowi Katowic. Wspólnie z Marcinem Krupą wystawili ją na aukcję. Licytacja na portalu Allegro rozpoczęła się 22 stycznia. Początkowo kwota dość szybko rosła. Już kolejnego dnia ktoś zaproponował 6 tys. złotych. Później zainteresowanie spadło i w sobotę, 3 lutego, jeden z użytkowników zaproponował ostateczną kwotę. Tabliczka z pl. Szewczyka przemianowanego na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich została kupiona za 7700 złotych. Ta suma trafi teraz na konto WOŚP. W aukcji wzięło udział 17 osób.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas 32. finału 175 426 813 złotych. To jednak nie jest jeszcze ostateczna kwota, tylko deklarowana. Dopiero za kilka tygodni będzie wiadomo, ile dokładnie pieniędzy przyniósł tegoroczny finał. Wiadomo za to, że zamknięcie tegorocznego finału było lepsze niż rok temu. Udało się zgromadzić więcej o przeszło 20,8 mln złotych niż w styczniu 2023. W W samych Katowicach zadeklarowana kwota wyniosła 2 223 496 zł.

W dalszym ciągu można wziąć udział w aukcjach. Katowicki sztab nr 1857 w swojej ofercie ma m.in. możliwość przejechania odcinka specjalnego samochodem kategorii Rally2 w roli pilota z braćmi Szeja czy wykonany z mosiądzu krążek hokejowy z grawerem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie oferty są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Adre 6 lutego, 2024 at 3:50 pm - Reply

  Krupa – chorągiewka teraz ma romans z KO, nic dziwnego więc, że KOmuniści wracają do łask

  • gizmo 6 lutego, 2024 at 11:29 pm Reply

   Wyrównywanie szans w dół poprzez zakaz zadawania zadań domowych = Komuna, Krupa jak chorągiewka od prawych do lewych.

 2. TW Bolek 6 lutego, 2024 at 1:03 pm - Reply

  Wilhelm Szewczyk (1916-1991) śląski poeta, prozaik i… komunista. Na przełomie lat 40. i 50. redaguje materiały propagandowe dla Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach. W 1953 r. jest wśród 53 członków krakowskiego Związku Literatów Polskich, którzy popierają komunistyczne represje wobec duchowieństwa katolickiego w Polsce.

 3. TW Bolek 6 lutego, 2024 at 11:26 am - Reply

  Nasz “kochany” prezydent Krupa, potrafił wymienić tabliczki na każdej ulicy i uliczce w Katowicach. Ale nie potrafił wymienić tylko tej jednej.
  Wilhelm Szewczyk (1916-1991) śląski poeta, prozaik i… komunista. Na przełomie lat 40. i 50. redaguje materiały propagandowe dla Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach. W 1953 r. jest wśród 53 członków krakowskiego Związku Literatów Polskich, którzy popierają komunistyczne represje wobec duchowieństwa katolickiego w Polsce.
  Panie prezydencie kogo Pan popiera ? Jakiś frajer zapłacił na wsparcie post PRLowego systemu.

  • gizmo 6 lutego, 2024 at 3:39 pm Reply

   komunista platfusom nie będzie przeszkadzał.

Dodaj komentarz

*
*