Reklama

Lewica chce, żeby w Katowicach było rondo WOŚP

Redakcja
Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Katowicach. To pomysł, pod którym podpisali się członkowie Lewicy. W tym wiceprezydent Katowic.

Możliwe, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie obecna w Katowicach nie tylko przy okazji corocznego finału. W zeszły czwartek przedstawiciele Lewicy i Młodej Lewicy złożyli wniosek w sprawie nadania imienia WOŚP jednemu z katowickich rond.

Jednym z głównych problemów, z jakimi mierzy się polska służba zdrowia jest ogromne niedofinansowanie ze strony państwa. Każdego roku różne organizacje prowadzą zbiórki na rzecz placówek ochrony zdrowia i osób chorych. Niewątpliwie największą, najbardziej rozpoznawalną i skuteczną fundacją działającą w tej sprawie jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” – piszą wnioskodawcy.

Pismo w tej sprawie po sesji rady miasta przekazali przewodniczącemu Maciejowi Biskupskiemu przedstawiciele Lewicy i jej młodzieżówki, czyli Młodej Lewicy. Pod wnioskiem podpisał się także Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic. Jako miejsce wskazali nowe, jeszcze nienazwane rondo na skrzyżowaniu ulic Sokolskiej i Misjonarzy Oblatów w Koszutce.

Najprawdopodobniej niebawem powstanie uchwała na podstawie tej inicjatywy. Jednak wszystko wskazuje na to, że proponowana przez Lewicę lokalizacja będzie zmieniona. Jeszcze nie wiadomo, jaka przestrzeń w mieście będzie nosiła imię WOŚP.


Tagi:

Komentarze

 1. gizmo 6 lutego, 2024 at 3:47 pm - Reply

  To tak jakby nazwać Rondo Aborcji patrząc na poglądy Owsiaka.

  • kukura 6 lutego, 2024 at 5:15 pm Reply

   Aborcję to po prostu się wprowadzi do prawa.
   Nikt nie musi nadawać jej imieniem nazw ulic.

   To nie pisowszczyzna i placyki kaczki.

   • gizmo 6 lutego, 2024 at 11:22 pm Reply

    Prawnik się znalazł. Aborcja prawem człowieka tak jak korupcja.

 2. Patriota 1 lutego, 2022 at 12:12 pm - Reply

  Ja Proponuję zrobić rondo imieniem Stalina będzie zabawnie i głośno .

  • gizmo 6 lutego, 2024 at 11:26 pm Reply

   Stalina? czy to przytyk do brata Owsiaka, który był Zomowcem i jego rodziców komunistów? Oni tyle dobrego dla Polski zrobili.

Dodaj komentarz

*
*