Reklama

Katowicki finał WOŚP przed Spodkiem przeniesiony do Pałacu Młodzieży i internetu

Redakcja
Katowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbędzie się przed Spodkiem. Z powodu silnego wiatru, ze względów bezpieczeństwa, koncerty zostały przeniesione do Pałacu Młodzieży, ale publiczność nie będzie ich mogła zobaczyć na żywo. Przeprowadzona zostanie za to transmisja w internecie. Zaplanowane przed szpitalem przy ul. Ceglanej wydarzenia zostały z kolei przeniesione do wnętrza placówki.

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach będzie można skorzystać z darmowych badań wzroku. Przebadane zostaną zarówno dzieci, jak i dorośli. Poza tym odbędą się spotkania ze specjalistami oraz osobami, które leczyły się na oddziale, a także zwiedzanie placówki, pokazy ratownictwa medycznego, zbiórka krwi, warsztaty z ekologii dla dzieci. Dzięki akcji Fryzjerzy dla WOŚP będzie można zafundować sobie nową fryzurę i zasilić skarbonkę WOŚP. W trakcie wydarzenia powstaną też wielkie okulary z serc. Według pierwotnych planów, na zewnątrz szpitala miała stanąć scena, na której miały się odbywać pokazy i koncerty. Jednak w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, impreza została przeniesiona do wnętrza szpitala. W związku z tym, wszyscy, którzy chcą wziąć w niej udział, powinny przetestować się pod kątem zakażenia koronawirusem. Przed szpitalem będzie taka możliwość, a szybkie testy antygenowe będą bezpłatne.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cree.

Zmiany nastąpiły też w programie finału, który miał odbyć się przed Spodkiem. Wszystkie imprezy towarzyszące zostały odwołane, a koncerty przeniesione do Pałacu Młodzieży. Nie będzie jednak można do niego wejść. Transmisja wydarzenia obędzie się na facebookowym profilu miasta Katowice.

Wystąpią zespoły: Holy Blue, Snowblind, Decadent Fun Club, Transgresja oraz  duet Łona&Webber.

W tym roku WOSP zbiera na sprzęt dla okulistyki dziecięcej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*