Reklama

Koncerty przed Spodkiem i światełko do nieba. Taki będzie finał WOŚP w Katowicach

Redakcja
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 30. zagra w Katowicach. Finał odbędzie się przed Spodkiem, który zakończy tradycyjnie „światełko do nieba”.

Po raz kolejny Katowice grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Już od jakiegoś czasu m.in. w sklepach i lokalach gastronomicznych w mieście stoją puszki, do których można wrzucać pieniądze na WOŚP. Finał odbędzie się 30 stycznia. W tym roku celem jest zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej.

Właśnie dlatego jednym z miejsc, w których zaplanowano atrakcje z okazji orkiestrowego finału jest szpital przy ul. Ceglanej 35. W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach będzie można skorzystać z darmowych badań wzroku. Przebadane zostaną zarówno dzieci, jak i dorośli. Poza tym odbędą się spotkania ze specjalistami oraz osobami, które leczyły się na oddziale, a także zwiedzanie placówki, pokazy ratownictwa medycznego, zbiórka krwi, warsztaty z ekologii dla dzieci. Dzięki akcji Fryzjerzy dla WOŚP będzie można zafundować sobie nową fryzurę i zasilić skarbonkę WOŚP. W trakcie wydarzenia powstaną też wielkie okulary z serc. Na zewnątrz szpitala stanie scena, na której nie zabraknie pokazów i koncertów, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Cree.

Drugim miejscem, gdzie przygotowano dużo atrakcji będzie plac przed Spodkiem. Staną tam food trucki., będą animacje dla najmłodszych, zwiedzanie wozów strażackich. Na scenie wystąpią zespoły: Holy Blue, Snowblind, Decadent Fun Club, Transgresja oraz  duet Łona&Webber. Tradycyjnie, o godzinie 20.00, rozbłyśnie „światełko do nieba”. W tym roku będzie w formie ekologicznych balonów ze wstążkami z drzewa bambusowego.

Na niedzielę, 30 stycznia, przygotowano też inne atrakcje, m.in.: koncert w MDK Bogucice-Zawodzie, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 odbędzie się szycie największego serca dla WOŚP. Akcja szycia od godz. 10.00, a o 12.00 będzie kursował Orkiestrowy Tramwaj. Ma on wozić wolontariuszy na trasie centrum przesiadkowe Zawodzie – Plac Wolności. Wolontariusze na wybranych przystankach będą wysiadali by rozruszać przechodniów i zbierać datki do orkiestrowej puszki. Ze względu na sytuację pandemiczną nie będzie możliwa przejażdżka tramwajem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*