Reklama

Sztućce w walizkach jako nagroda. Mężczyzna okradał seniorów

Redakcja
Udawał, że ma nagrodę dla seniorów i ich okradał. Katowiccy policjanci zatrzymali złodzieja, który na razie usłyszał 5 zarzutów. Mogą dojść kolejne.

W ręce policji wpadł mężczyzna, który okradał seniorów. Za każdym razem robił to w ten sam sposób. Pukał do drzwi starszych osób i twierdził, że ma dla nich nagrodę. Był nią zestaw sztućców w walizce. Żeby je otrzymać, senior musiał pokryć koszt samej walizki. Takie opakowanie mężczyzna wyceniał na 300-400 zł. Seniorzy wpuszczali go do mieszkania i kiedy szukali pieniędzy, podejrzany wykorzystywał ten moment. Chwila nieuwagi wystarczała mu, żeby znaleźć w mieszkaniu gotówkę, biżuterię i telefony komórkowe. 48-letni mieszkaniec Bytomia działał na terenie nie tylko woj. śląskiego, ale również w całej Polsce. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych i walizki ze sztućcami. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policja apeluje o to, aby osoby, które padły ofiarą złodzieja, zgłaszały kradzieże pod numerami telefonów 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub mailowo: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*