Reklama

Szopienicka zostanie otwarta, ale nie w całości

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Wiadukt nad autostradą A4 w remoncie. Po kilkumiesięcznej przerwie obiekt zostanie udostępniony. Jednak na razie nie kierowcom.

Na początku grudnia miasto poinformowało o zakończeniu rowerowej inwestycji – połączenia Nikiszowca z Giszowcem. Rowerzyści korzystali z ok. 2,5-kilometrowej trasy wzdłuż ul. Szopienickiej już w październiku, zanim oficjalnie ogłoszono, że została otwarta. Jednak niezbyt długo mogli cieszyć się z ułatwionego przejazdu pomiędzy dzielnicami.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach powstała dobra droga rowerowa, ale jest jedna przeszkoda

W połowie stycznia rozpoczęły się prace na wiadukcie nad autostradą A4. Początkowo rozważano niezamykanie obiektu dla pieszych i rowerzystów na czas jego remontu. Jednak ostatecznie od 16 stycznia wiadukt w ciągu ul. Szopienickiej został całkowicie wyłączony z ruchu. Remont obejmuje łożyska i elementy żelbetowe. Wymieniona będzie nawierzchnia i izolacja jezdni, urządzenia dylatacyjne oraz krawężniki. – Aktualnie trwają prace związane z betonowaniem wnęk dylatacyjnych, naprawą elementów żelbetowych, konserwacją balustrad, przygotowaniem płyty pod wykonanie izolacji mostowej – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy spółki Stalexport Autostrada Małopolska. Remont na wiadukcie ma potrwać do 16 czerwca, a później prace będą wymagały zmian w organizacji ruchu już na samej autostradzie A4. Jednak są dobre wieści dla mieszkańców.

Po ponad 4 miesiącach od momentu rozpoczęcia prac wiadukt zostanie częściowo otwarty. Postęp prac umożliwi udostępnienie obiektu w ciągu ul. Szopienickiej pieszym i rowerzystom od 30 kwietnia, czyli najbliższej niedzieli. Kierowcy na przejazd tędy muszą poczekać jeszcze do połowy czerwca.


Tagi:

Komentarze

  1. klm 1 maja, 2023 at 6:02 am - Reply

    A piesi kw tym prowadzenie roweru) nie byli wyłączeni z ruchu tylko przez 2 tygodnie?

    Przejechałem wczoraj od Muchowca do Giszowca. Ścieżka rowerowa w 90% nowa i bez kostki, mało obniżeń wyjazdowych na posesj.

Dodaj komentarz

*
*