Reklama

Ulica Kolista otwarta od dzisiaj. Kierowcy pojadą pod wiaduktem na węźle w Giszowcu

Redakcja
Zmiany na węźle w Giszowcu. Od dzisiaj, po długiej przerwie, kierowcy pojadą pod wiaduktem na budowanym węźle. Inaczej będą kursowały autobusy.

Dzisiaj otwarcie przejazdu pod wiaduktem na węźle w Giszowcu. Po kilku miesiącach kierowcy pojadą tędy w obu kierunkach. Z powodu realizowanych prac budowlanych ruch na ul. Kolistej był niemożliwy. Od dzisiaj kierowcy, jadąc od Giszowca, będą mogli ul. Kolistą wjechać w ul. 73 Pułku Piechoty w kierunku Ligoty i Ochojca. Od jakiegoś czasu możliwa była tylko jazda od zachodu, czyli w kierunku Giszowca. – Od godzin okołopołudniowych w piątek 28 stycznia kierowcy będą mieli do dyspozycji kolejny odcinek przebudowywanego układu drogowego w Giszowcu. Tym razem udostępniamy przejazd wzdłuż ul. Kolistej pod wiaduktem wzdłuż ul. Pszczyńskiej. To duże udogodnienie dla kierowców jadących od strony Giszowca w stronę Ochojca lub kopalni. Sam przejazd wzdłuż ul. Kolistej będzie dwukierunkowy – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

Przejazd ul. Kolistą będzie możliwy w dwóch kierunkach, natomiast ul. 73. Pułku Piechoty zostaje utrzymana jednokierunkowa organizacja ruchu w kierunku od Giszowca do Ochojca (jeden kierunek obowiązuje tylko na wysokości przebudowywanego węzła drogowego). Oprócz zmian dla kierowców otwarcie przejazdu wiąże się także ze mianami w komunikacji miejskiej. Od soboty 29 stycznia przywrócone zostaną stałe trasy przejazdu linii autobusowych: 30, 223, 292, 672N, 695, 920. Ponadto likwidacji ulegnie tymczasowa linia na relacji: Giszowiec Kościół – Giszowiec Kopalnia Staszic – Giszowiec Kościół, a linia 72 będzie miała nowy rozkład jazdy. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*