Reklama

Remont wiaduktu nad A4. ZTM wydłużył trasę jednego autobusu

Redakcja
Zamiast do cmentarza komunalnego przy ul. Murckowskiej, autobus linii nr 900 dojedzie do Nikiszowca. Zmiana jest związana z remontem wiaduktu nad autostradą A4.

Trasa jednej linii autobusowej w Katowicach zostanie wydłużona. W ubiegłym tygodniu, w poniedziałek, rozpoczął się remont wiaduktu nad autostradą A4. Obiekt w ciągu ul. Szopienickiej, łączący Nikiszowiec i Giszowiec, został zamknięty na kilka miesięcy. Prace mają zakończyć się do końca czerwca. Z powodu objazdów Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził zamiany w kursowaniu linii autobusowych: 30, 72, 108, 292, 672N, 674, 695, 920 i Z-1. Pełny komunikat ZTM jest dostępny TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiadukt nad autostradą zostanie zamknięty na pół roku. Będą utrudnienia również na A4

Żeby ułatwić mieszkańcom Nikiszowca dojazd do centrum Katowic i dalej, na os. Witosa, ZTM podjął decyzję o kolejnej zmianie. Od 25 stycznia trasa linii 900 zostanie wydłużona. Zamiast do cmentarza komunalnego przy ul. Murckowskiej autobusy dojadą do Nikiszowca. 900 pojedzie ul. Gospodarczą w kierunku nowego końcowego przystanku, czyli Nikiszowiec Kościół.

Dodatkowo wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii Z-1 w dni robocze oraz wolne, polegająca na uruchomieniu dodatkowego kursu o godz. 4.45 z przystanku Kolonia Wysockiego Woźniaków oraz o godz. 4.53 z przystanku Nikiszowiec Kościół. Z rozkładu usunięty zostanie kurs linii Z-1 rozpoczynający się o godz. 21.15 na przystanku Kolonia Wysokiego Woźniaków oraz o godz. 21.23 z przystanku Nikiszowiec Kościół. Linia nr 674 nie będzie obsługiwała przystanku Katowice Porcelanowa 01. W związku z tym nastąpi niewielka korekta godzin kursowania linii.

Nową trasę i godziny kursowania linii 900 można sprawdzić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*