Reklama

Droga rowerowa połączyła Nikiszowiec z Giszowcem

Ł. K.
Droga rowerowa za 4,5 mln złotych prawie gotowa. Nowa infrastruktura połączyła Nikiszowiec z Giszowcem. Trwają jeszcze ostatnie prace.

Ta inwestycja miała rozpocząć się w zeszłym roku, ale ostatecznie prace budowlane ruszyły wiosną tego roku. Teraz ważne rowerowe połączenie dwóch dzielnic – Nikiszowca i Giszowca – jest już prawie gotowe. Budowa się zakończyła, a obecnie trwają odbiory. Nowa droga rowerowa to 2,4 km infrastruktury poprowadzonej wzdłuż ul. Szopienickiej, która przebiega po jej wschodniej stronie. Ruchliwa ulica nie była przyjazna dla rowerzystów, teraz ma być bezpieczniej. Ten efekt udało się osiągnąć, choć wydzielona droga nie biegnie nieprzerwanie na całej długości.

Droga ma swój początek w miejscu, gdzie obecnie kończy się infrastruktura z kostki brukowej na wysokości budynku dyrekcji KWK Wieczorek i wieży ciśnień, tuż przed skrzyżowaniem ulic Szopienickiej i Bernarda Krawczyka. Ruch pieszych został oddzielony od rowerowego. Na wiadukcie nad autostradą A4 piesi muszą przejść na zachodnią stronę, bo wschodnia teraz służy wyłącznie rowerzystom. Trasa kończy się na skrzyżowaniu ulic Szopienickiej z Mysłowicką. Tu łączy się z istniejącą infrastrukturą. Podczas inwestycji wykonano gruntowną przebudowę istniejących chodników i fragmentów jezdni. Piesi też zyskali nową nawierzchnię, stan chodników był już w wielu miejscach kiepski. Inwestycja obejmowała również wymianę latarni.

Koszt inwestycji to około 4,5 mln złotych. Niebawem, po zakończeniu odbiorów, przetestujemy i opiszemy dokładniej nową infrastrukturę. Już pojawiły się uwagi dotyczące niektórych jej fragmentów.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 19 października, 2022 at 10:29 pm - Reply

    1,87mln zł za 1km drogi rowerowej
    Trochę dużo….
    Za tyle to 1km drogi lokalnej/zbiorczej o szerokości 5 m się buduje….

Dodaj komentarz

*
*