Reklama

Święto Niepodległości w Katowicach i na Stadionie Śląskim

Redakcja
Dzisiaj mija 101 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji narodowego święta w centrum Katowic odbędą się uroczyste obchody, a na Stadionie Śląskim bezpłatne koncerty.

Świętowanie 101. rocznicy odzyskania niepodległości w Katowicach rozpocznie występ Orkiestry Dętej Katowice oraz chóru uczniów X Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Katowicach, który odbędzie się o godz. 10.00 na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach. O godz. 10.30 w Archikatedrze zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny, której będzie przewodniczył abp. Wiktor Skworc, a oprawę muzyczną zapewni chór Filharmonii Śląskiej. Po mszy, o godz. 12.10, ruszy pochód na plac Bolesława Chrobrego, gdzie zaplanowano główną część uroczystości, która rozpocznie się od odegrania hymnu i podniesienia flagi państwowej. Chwilę wcześniej, równo w południe, odśpiewany zostanie hymn w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie będzie apel pamięci i salwa honorowa oraz defilada. W tegorocznej paradzie weźmie udział m.in. 3. Pułk Ułanów Śląskich na koniach. Na placu Sejmu Śląskiego będą pokazy sprzętu oraz wyposażenia wojska i służb mundurowych, a także wojskowa grochówka.

Kolejne duże wydarzenie z okazji Święta Niepodległości odbędzie się na Stadionie Śląskim. O godz. 11.00 otwarte zostaną bramy obiektu. Na gości będą czekały m.in. wystawa militariów, strzelnica laserowa oraz strefa wirtualnej rzeczywistości. Obok Stadionu Śląskiego zaparkują czołgi, pojazdy gąsienicowe, transportery opancerzone, armata dywizyjna czy wyrzutnia rakiet. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły skorzystać z kolejki na torach, trampoliny, dmuchanej ścianki wspinaczkowej oraz samochodzików elektrycznych. Przez całą imprezę na scenie będą odbywały się pokazy i koncerty. Zakończą je gwiazdy imprezy – Sebastian Riedel & Cree. Impreza odbędzie się na promenadzie stadionu przy placu Europejskim. Wejście możliwe bramami nr 3, 4 i 5 od godziny 11.00. Wstęp wolny. Poniżej pełny program obchodów.

PROGRAM IMPREZY:

11.00 – otwarcie bram
11.40 – Harcerski Zespół Artystyczny „Słoneczni”
12.15 – DJ
12.00 – uroczyste odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”
12.35 – Silesianie
13.20 – występ taneczny szkoły Good Mood
13.40 – Cover Lover
14.40 – DJ
15.00 – FormaX
15.40 – DJ
16.00 – Sebastian Riedel & Cree
17.00 – zakończenie imprezy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*